Методичне об’єднання вчителів географії та економіки в ЗОШ I-III ступенів с.Гвіздівці

4 грудня 2014 року на базі ЗОШ I-III ступенів с.Гвіздівці відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів географії та економіки  на тему «Формування компетентності на уроках географії, економіки – запорука успішної діяльності учнів у навчальних і життєвих ситуаціях» за участі Дідик Ірини Анатоліївни, методиста РМК відділу освіти управління освіти, молоді та спорту РДА.

На даному методичному заході були присутні вчителі географії, економіки 24 шкіл району.

Учасників методичного об’єднання  привітав заступник директора з навчально виховної роботи Мудрик Руслан Володимирович, вчитель географії цього закладу Кушнір Світлана Дмитрівна та учні закладу.

Робота методичного об’єднання почалася із привітання присутніх та ознайомлення з планом роботи.

Поділилась  своїм досвідом роботи  Кушнір Світлана Дмитрівна, яка провела  показовий урок географії у 6 класі на тему «Вулканізм. Гарячі джерела та гейзери». Вчителем географії Кушнір Світланою Дмитрівною в повній мірі реалізовано мету уроку, вдало поєднано використання мультимедійного проектору та інших засобів у процесі викладання географії для активізації пізнавальної діяльності учнів. Урок був цікавим, змістовним, а атмосфера на ньому доброзичливою та партнерською. На уроці вчитель показала свою майстерність, творчість, вміння застосовувати інтерактивні методи роботи на різних етапах уроку. Учні не підвели свого вчителя і показали свою активність та ерудованість. Водночас для посилення емоційного, пізнавального впливу використовуються і відеофрагменти, і презентації, звучить музика. Для перевірки і закріплення набутих знань вдало підібрано різноманітні форми роботи: тести та письмові опитувальники. Для учнів такий насичений, продуктивний темп роботи був звичним, кожен працював з задоволенням. Світлана Дмитрівна застосовувала  різноманітні форми і методи: випереджувальні завдання, роботу з картою, текстом підручника, відеоролики, розповіді і демонстрації елементів вулканів. І все це було на уроці!

Далі присутні побували на економічній грі «Найрозумніший», педагоги району високо оцінили рівень знань одинадцятикласників Гвіздівецької школи. Гарних вражень і патріотизму навіяли гвіздівецькі учні гостям на виховному заході «Бережи себе, Україно». Пісні про Україну, розповіді та легенди про державні символи, вірші та молитва за Україну. Все це проникло у душі присутніх.

Для покращення підготовки учнів до здачі ЗНО було проведено майстер – клас на тему «Шляхи вдосконалення підготовки та проведення ЗНО- 2015 року», який провела  практичний психолог Гвіздівецького навчального  закладу – Гангал Світлана Вікторівна «Психологічний супровід підготовки випускників до ЗНО»; Дідик Ірина Анатоліївна, методист РМК відділу освіти управління освіти, молоді та спорту РДА довела до відому географів «Методичні рекомендації щодо підготовки до ЗНО з географії», «Поради для успішних результатів виконання ДПА та ЗНО» ; Каруценко Владислав Трохимович, керівник РМК вчителів географії району, вчитель географії Романковецької гімназії  познайомив з вимогами  щодо підготовки учнів до ЗНО; Дорофей Світлана Семенівна вчитель, географії та економіки Сокирянського ЗНЗ№1, поділилася досвідом роботи з питання «Форми роботи з учнями по підготовці до ЗНО з географії».

Детальний аналіз уроку дав керівник районного методичного об’єднання Каруценко Владислав Трохимович; учителі географії, економіки відзначили, що урок, проведений Світланою Дмитрівною, характеризується сучасністю, науковістю, доступністю, а використання інтерактивних методів навчання, ІКТ, пробуджують великий інтерес учнів до предмету та мають високу результативність.

Після проведення практичної частини методичного об’єднання  учасники методичного об’єднання взяли участь у роботі круглого столу з теми «Формування компетентності на уроках географії, економіки – запорука успішної діяльності учнів у навчальних та життєвих ситуація». Виступили: Гуцул Тетяна Петрівна, вчитель географії Братанівського НВК з доповіддю            «Формування  навчально – пізнавальної компетентності на уроках географії та економіки», Шибінська Валентина Іванівна, вчитель географії ЗОШ І – ІІ ст. с. Ожеве та Петрюк Людмила Борисівна, вчитель географії Вітрянського НВК з презентаціями  «Використання інтерактивних методів навчання, як один із шляхів активізації пізнавальної діяльності учнів та розвитку комунікативної компетентності», «Компетентний підхід до вивчення географії».

По завершенню методичного об’єднання розглянуто проект рекомендацій та прийнято відповідні рішення.

Робота методичного об’єднання завершувалася. Пройденний день приніс багато приємних вражень про Гвіздівецький ЗНЗ I-III ступенів. І з відчуттям прекрасного географи та економісти району роз’їхались, щоб у себе в школі сіяти добро і мудрість.

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 80 = 88