Міжнародний Олімпійський день
Mizhnarodnyy-Olimpiyskyy-den

Олімпійські ігри є найважливішими спортивними подіями, але відбуваються вони лише раз на чотири роки. Проте існує свято, яке запрошує абсолютно всіх проявити свою активність на шляху до міцного здоров’я та гарного самопочуття. Це Міжнародний олімпійський день, для участі в якому зовсім не потрібно бути спортсменом та встановлювати рекорди. Міжнародний олімпійський день запроваджено на честь повернення сучасному світові Олімпійського руху шляхом створення Міжнародного олімпійського комітету. Ця подія відбувається 23 червня кожного року і покликана залучити до спорту якомога більше людей у всьому світі.

Вперше Міжнародний Олімпійський день було відзначено 23 червня 1948 року. З цього приводу тодішнім президентом МОК Зігфрідом Едстремом було надіслано звернення до молоді всього світу, а до першого святкування приєдналися Греція, Португалія, Канада, Австрія, Швеція, Великобританія, Бельгія, Венесуела та Уругвай.

Зараз Міжнародний Олімпійський день – це дещо більше, ніж просто спортивні події. Базуючись на трьох основних принципах – «рухатися», «вчитися» і «відкривати», Національні олімпійські комітети проводять ще й культурні та освітні заходи, приміром, концерти й виставки, розраховані на всіх, незалежно від віку, статі та спортивних здібностей.

Деякі країни включили цей день до шкільної програми. Розробляються також веб-сайти, які спрямовують людей на доступні за їхнім місцем проживання заходи. Все це полегшує приєднання до святкування цієї події, в тому числі й завдяки розвитку соціальних мереж, які розширюють число учасників навіть за межами діяльності Національних олімпійських комітетів.

Ця подія підкреслює важливість спорту для кожної людини, адже це прекрасний спосіб підтримувати своє тіло в належній формі. Крім того, спортивні звички навчають дисципліні, а спілкування в межах спортивних тренувань та змагань сприяє новим знайомствам з цікавими людьми. Командні види спорту взагалі виробляють відчуття колективу, навички соціальної взаємодії, допомагають знайти друзів.

Для дітей і юнацтва спортсмени завжди є вдалим прикладом для наслідування, а заняття спортом молодого покоління означає не тільки зростання здоровіших людей, а й менший ризик підліткової злочинності. Також спорт позитивно впливає на психологічну сферу – як і будь-яка регулярна фізична активність, він здатен позбавити від стресу, тривоги й депресії, підвищити концентрацію та впевненість у собі.

Тож Міжнародний Олімпійський день важливий передусім тому, що спонукає нас піднятися з дивану й нарешті розпочати онлайн-тренування, вийти вранці на пробіжку чи відвідати разом з дітьми найближчий спортивний майданчик. Такими діями ми допоможемо собі найдовше зберегти фізичне й психічне здоров’я.