Мистецтво сили духу демонструють дзюдоїсти

Традиційні березневі змагання з дзюдо зібрали  хлопців і дівчат з України та Молдови. Міжнародна зустріч у Сокирянах юних борців та їх відомих наставників – свято краси і мужності, витримки і спортивних вмінь, досвіду, постійна школа вдосконалення спортивних результатів. За підсумками відбіркових першостей кращі спортсмени взяли  участь у  цьому масштабному турнірі – більше трьохсот борців.  У спортивному залі Сокирянської ДЮСШ  за видовищними поєдинками слідкували кілька сотень вболівальників. Як завжди, турнір організував справжній фанат цього виду Федір Васильович Блинду, почесний громадянин нашого міста, майстер спорту високого класу, що підготував сотні вмілих сильних лідерів, які демонструють школу Блинду на татамі у різних куточках України та за її межами, додаючи іміджу Сокирянській ДЮСШ, авторитету наставнику, прославляючи саме сокирянських борців і досвід Вчителя.  Гостей Сокирянщини та  юних дзюдоїстів привітав голова Сокирянської районної ради Василь Васильович Козак.

Є велика кількість спортивних заходів, які проходять у  Сокирянах за усталеними правилами і запровадженими добрими традиціями. А наша ДЮСШ – арена високоорганізованих турнірів, масштабних зустрічей талановитих спортсменів і зірок спорту з міжнародними званнями і титулами. І ці змагання стали зустріччю сильних лідерів, адже свою команду представив Георгій Кіріл , заслужений тренер України з боротьби самбо і дзюдо, перший на Буковині почесний працівник фізичної культури і спорту. Спортом почав займатися у 7 класі. Спершу чотири роки відвідував секції важкої атлетики та вільної боротьби. Дзюдо та самбо зайнявся вже в інституті під керівництвом заслуженого тренера Молдови Валентина Гуцу. У 1972 році виборов друге місце на молодіжній першості Молдови (дзюдо). Майстром спорту з боротьби дзюдо став 1977 року, а з боротьби самбо – через рік.

 

Найбільших успіхів досяг як тренер і керівник. Найтитулованіші вихованці: Юрій Паскар – срібний призер Спартакіади народів СРСР (дзюдо), призерка чемпіонатів світу та Європи (самбо), переможниця Спартакіади України (дзюдо і самбо) Ольга Николайчук (тренувалася у нього шість років), срібна призерка молодіжної першості світу, старша донька Христина Кіріл (самбо), переможець молодіжної першості України Іван Шалар (самбо), переможець юнацької першості України Сергій Бурдужук (дзюдо).

 

Багато років очолює районний спорт. Під його керівництвом Новоселицький район регулярно бореться за найвищі позиції в обласних комплексних змаганнях. За заслуги перед галуззю у 2003 році отримав звання «Почесний працівник фізичної культури і спорту». З 2000 року – заслужений тренер України. Крім того, є суддею національної категорії з боротьби дзюдо та міжнародної категорії – з боротьби самбо. У 2005-06 рр., як керівник районного фізкультурно-оздоровчого клубу «Колос», побудував у Новоселиці першу в Україні стандартну трасу для велоспорту ВМХ.

То ж пропонуємо ексклюзивне інтерв’ю з великим майстром:

Такий же патріот та гідний звання заслуженого і директор Сокирянської ДЮСШ Федір Васильович Блинду. За його ініціатив і старань спортивна споруда отримала можливість бути реконструйованою та оснащеною за міжнародними стандартами. Тут ефективно і результативно, успішно проходять тренування з різних видів спорту сотень школярів і дорослих. Адже це основні майданчики для виховання нових поколінь талановитих спортсменів , людей, сильних тілом і духом.

То ж і ці весняні змагання з дзю-до стали ще одним видовищним і цікавим заходом для вихованців та тренерів, любителів спорту. Всі продемонстрували високі морільні, фізичні якості та чудову форму і підготовку, володіння прийомами.

Усім учасникам турніру від  6 до 17 років. Це – претенденти на успіх у житті і лідери у досягненні мети. Адже школа дзю-до – шлях на вершини сил і досконалості.

Хай успіхи і удачі будуть постійними партнерами наших спортсменів.