На базі дошкільного навчального «Капітошка» с. Шишківці відбулось методичне об’єднання вихователів ДНЗ та НВК району

23 квітня 2014 року на базі дошкільного навчального закладу «Капітошка»   с. Шишківці відбулось засідання районного методичного об’єднання для вихователів ДНЗ та НВК району з проблеми «Використання здоров’язбережувальних технологій разом з сім’єю в контексті  базової програми «Дитина» за учаcті методиста РМК управління освіти, молоді та спорту РДА Полонки І.А.

Присутні вихователі, вихователі – методисти дошкільних навчальних закладів, навчально-виховних комплексів району мали змогу ознайомитись із роботою закладу, впевнитись у тому, що для дошкільнят створені всі належні умови, а саме по використанню здоров’язбережувальних технологій.

Розпочалося методичне об’єднання візиткою  ДНЗ, яку представила в.о. завідуючої ДНЗ Банарь Н.Ю. Вона наголосила, що головним у вихованні та навчанні дітей залишається  збереження їхнього здоров¢я. Основна мета педагогів  нашої установи – створення умов для збереження та зміцнення здоров’я дітей, формування позитивної мотивації до ведення  здорового способу життя.

Учасники методичного об’єднання мали можливість переглянути різноманітні персональні міні виставки творчих робіт працівників дошкільної установи «Сувеніри власними руками», презентацію дидактичних посібників, виставку дитячих робіт та виставку нестандартного обладнання, яке використовує вихователь в своїй роботі.

Приємним є те, що велика увага до дошкільнят приділяється з боку органів місцевого самоврядування   Рубаном С.В., який завжди переймається проблемами ДНЗ. Сергій Володимирович   привітав учасників методичного об’єднання, коротко познайомив з історією існування дошкільного закладу, розповів про участь сільської ради в зміцненні матеріальної технічної бази ДНЗ та побажав присутнім плідної праці та успіхів у роботі.

На сьогоднішній день велике занепокоєння як батьків, так і спеціалістів викликає стан здоров’я дітей. Це пояснює велику зацікавленість до ідей здоров’язбереження. Тому зусилля працівників ДНЗ спрямовані на збереження та укріплення здоров’я малят, а також виховання  ціннісного ставлення до нього. Як відомо , здоров’я людини закладається в дитячому віці і обумовлена способом життя та економічними умовами.

Кожен дорослий мріє бачити свою дитину здоровою, дужою, з красивою поставою та правильною ходою, з високою опірністю організму застудним та іншим захворюванням, тому настільки актуальною і важливою була тема методооб’єднання. Ми не раз згадуємо слова знаменитого педагога В.О.Сухомлинського, який писав: «Я не боюся ще раз сказати, що турбота про здоров’я дітей – найважливіша праця вихователя. Від життєрадісності, бадьорості дітей залежить їх духовне життя, світогляд, розумовий розвиток, міцність знань, віра в свої сили».

На методичному об’єднанні були присутні вихователі та вихователі-методисти з 24-ох закладів району.

Учасники методичного об’єднання змогли переконатись, що у Шишківецькому дошкільному навчальному закладі приділяють велику увагу фізичному вихованню та фізичному розвитку дитини. Педагогами колективу під керівництвом в. о. завідуючої ДНЗ  Банарь Нелі Юріївни створена належна матеріальна база стандартного і нестандартного фізкультурного обладнання та спортивних атрибутів. На жаль, в дошкільному закладі відсутнє окреме приміщення для   фізкультурного залу, немає інструктора по фізкультурі, але приміщення групових кімнат оптимально використовується для проведення занять з фізкультури, організованої та самостійної рухової активності дітей. Педагогічний колектив ДНЗ молодий, тому працювати з дітьми в гарному руховому режимі їм легко і доступно.

Всі педагоги, включаючи завідуючу і музичного керівника, поділились з учасниками методооб’єднання досвідом роботи з даної проблеми.

Так  з дітками молодшої групи вихователь Ротар Юлія Олександрівна провела сюжетне фізкультурне заняття на тему казки «Лисичка і Журавель», у якому дорослі грали ролі казкових персонажів, а основні рухи та загальнорозвиваючі вправи були підпорядковані змісту казки: повзання по лаві з овочем в руці – для Журавля; ходьба «змійкою» між пеньочками із зерном у ложці – щоб зварити кашку Лисичці. Цікавою була рухлива гра «Журавель та жабенята», в якому роль Журавля виконував дуже артистичний музичний керівник – Руснак Василь Володимирович.

Переглядаючи домінантне заняття з дівчатками старшої групи «Туристичний похід у ліс», проведене вихователем Лєснік Наталею Василівною, учасники методооб’єднання змогли спостерігати різні ритмічні вправи, різновиди ходьби по «доріжках здоров’я», які виготовили вихователі своїми руками, використавши різні побутові предмети: пробки від пляшок, пластмасові кришки від банок, пластмасові трубочки, камінці на «озері» з тканини, пришиті «сліди» ручок і ніжок.

Заняття з фізичної культури, проведені вихователями Рубан Вірою Анатоліївною (вправи з фітболу), Кишко Інною Валеріївною (використання технік «Хатха-йоги»), Банарь Нелею Юріївною (використання степ-платформ для виконання степ аеробіки) зуміли переконати вихователів у тому, що педагоги закладу ефективно використовують нестандартну фізкультуру  для повноцінного фізичного розвитку дитини, зміцнення її кістково-опорної системи, формування гарної постави, попередженню плоскостопості.

Підсумком гарно організованої роботи фізкультурно-оздоровчого напрямку стало спортивно-музичне свято, підготовлене музичним керівником Руснаком Василем Володимировичем та в.о завідуючої ДНЗ Банарь Нелею Юріївною «Тато, мама, я – спортивна в нас сім’я», в якому взяли участь вісім сімейних трійок до яких входили тато, мама, дитина, які поділившись по командах – чотири сім’ї склали команду «Капітошки», інші чотири – команду «Бджілки». Лікар Айболить, Маша і Ведмідь, два кмітливі Бурундучки створили веселу канву цього свята. Дванадцять змагальних естафет, часто в жартівливо-спортивному та народно-оригінальному жанрі тримали всіх учасників в напруженому, проте веселому стані: всім хотілось перемогти, продемонструвати найкращі фізичні та морально-вольові якості. Дуже відрадно було спостерігати, що і мами, і тата беруть  найактивнішу участь у житті дитсадка, радіють успіхам свого малюка. Між спортивними естафетами для відпочинку команд були представлені музичні номери: таночки «Радуга бажань», «Дружба» з використанням  степ-платформами, жартівливі вірші. А в кінці всіма учасниками спортивно-музичного свята була виконана пісня про Україну.

Учасники методооб’єднанння високо оцінили рівень проведених заходів, відмітили, як ефективно були використані традиційне та нетрадиційне обладнання, виготовлене руками педагогів і батьків, надзвичайну активність та уважність дошкільнят в процесі фізкультурно-оздоровчої роботи.

Майстер-клас для вихователів ДНЗ і НВК району провела Отку Наталя Володимирівна, інструктор з фізкультури ДНЗ № 2 «Барвінок» м. Сокиряни на тему «Самомасаж – шлях до здоров’я».

Під час підведення підсумків методичного об’єднання методист РМК управління освіти, молоді та спорту Полонка І.А. відзначила актуальність даної теми на сьогоднішній день та зазначила,  що методичне об’єднання проведено на високому науковому і методичному рівні.

Вихователі ДНЗ, НВК району поділилися з присутніми своїм досвідом.

Учасники методичного об’єднання взяли участь у роботі круглого столу з проблеми «Використання здоров’язбережувальних технологій разом з сім’єю в контексті програми «Дитина» було представлено презентації  педагогів  з власного досвіду роботи з проблем: «Використання степ-платформ на заняттях з фізичної культури» – таким досвідом роботи поділилась інструктор з фізкультури ДНЗ №1 «Веселка» м. Сокиряни Кушнір Інна Миколаївна.

Досвідом організації фізкультурно-оздоровчої роботи в профільній групі поділилась вихователь ДНЗ №2 «Барвінок» м. Сокиряни Серебрянська Наталія Григорівна.

За результатами методичного об’єднання розроблені рекомендації для педагогічних колективів дошкільних навчальних закладів та навчально-виховних комплексів району.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

  1. Ірина коментує:

    Молодці , гарне свято . Частіше проводити таких свят для батьків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 + 4 =