На Буковині готуються до початку сезону полювання на пернату дичину

5 серпня в залі засідань ДП «Чернівецьке лісове господарство» відбулася нарада з користувачами мисливських угідь Чернівецької області. На обговорення було винесено питання про стан ведення мисливського господарства на Буковині та готовність користувачів мисливських угідь до початку сезону полювання на пернату дичину в 2014 році.

Площа мисливських угідь Чернівецької області становить 663,6 тис. га, які закріплені за 17 користувачами різних форм власності. Про результати їх роботи у напрямку ведення мисливського господарства на нараді доповів завідуючий сектором мисливства Василь Гав’юк. Він зазначив, що в області практично повністю проведено мисливське впорядкування та виготовлено проекти організації та розвитку мисливського господарства. Охорону державного мисливського фонду здійснює 111 працівників. Державною лісовою охороною лісгоспів Чернівецького ОУЛМГ у 2013 складено 86 проколів про адміністративне правопорушення законодавства у галузі мисливського господарства та полювання. До відповідальності притягнуто 93 осіб, зроблено 8 попереджень та накладено 85 штрафів у розмірі більше 20 тисяч гривень. У І півріччі 2014 року про такі ж правопорушення складено 18 протоколів, до відповідальності притягнуто 22 особи, на яких накладено 22 штрафи у розмірі майже 7,5 тис. грн.

Доповідач повідомив, що у 2014 році на території підвідомчих облуправлінню підприємств проведено планову таксацію диких тварин. Згідно з нею спостерігається позитивна динаміка у збільшенні поголів’я оленя європейського, козулі, кабана, зайця-русака, сірих куріпок та інших.

На ведення мисливського господарства та охорону і відтворення державного мисливського фонду в Чернівецькій області упродовж  2013 року витрачено більше 5,6 млн. грн. Підприємствами Чернівецького ОУЛМГ витрачено на такі цілі понад 2,56 млн. грн.

Як зазначив Василь Гав’юк, цього року сезон полювання на пернату дичину розпочнеться 9 серпня 2014 року о 18:00. Здійснюватиметься воно у суботу та неділю, а згодом – тільки у неділю. Кожним користувачем мисливських угідь окремо визначено тривалість сезону та дні, відведені для полювання.

На нараді також було обговорено ряд поточних питань, які стосуються охорони мисливського фонду, видачі контрольних карток обліку добутої дичини і порушень правил полювання, порядку полювання із залученням мисливських собак та інші.

–      Охорона державного мисливського фонду та заходи зі збільшення чисельності диких мисливських тварин повинні бути для користувачів мисливських угідь першочерговими завданнями. Проте не варто забувати і про необхідність підвищення прибутковості мисливського господарства, – підкреслив наприкінці наради начальник Чернівецького ОУЛМГ Анатолій Ковальський

 

Прес-служба Чернівецького обласного управління

лісового та мисливського господарства

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 10 = 19