На Буковині вперше за останніх три роки почали фіксувати випадки грипу
грип А

Натомість рівень захворюваності на коронавірус знизився. Якщо у грудні 2021 року виявили 3,5 тисячі хворих на COVID-19, то за аналогічний період торік – 267 недужих.

Як пояснив завідувач епідвідділу Чернівецького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Юрій Падурару, у хворих буковинців наразі лабораторно виділяють переважно вірус грипу типу А, є поодинокі випадки вірусу грипу В.

Перебігає хвороба із високою температурою, дошкуляють також кашель, біль у горлі, задуха, нежить, головний біль. Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія.

«Аби убезпечити себе від грипу, варто зробити щеплення, вакцини нині доступні в аптечній мережі області. Особливо захист потрібен людям із так званих груп ризику – недужим на цукровий діабет, із серцевими патологіями, захворюваннями органів дихання, зайвою вагою тощо. Із початку епідемічного сезону в Чернівецькій області вакциновано проти грипу 2084 осіб», – пояснює Юрій Падурару.

Загалом епідемічна ситуація на Буковині залишається складною, кажуть фахівці. Так, за останній тиждень зареєстровано 5751 випадків ГРВІ, з яких 3169 – серед дітей (54,9%). Тож медики радять не забувати про маски, частіше мити руки та дотримуватися дистанції.