На Хотинщині вихователі обговорили питання адаптації вихованців до умов дошкільного закладу
19 листопада 2014 року на базі дошкільного підрозділу Недобоївського НВК Хотинського району відбулося засідання районного методичного об’єднання вихователів груп раннього та молодшого дошкільного віку на тему: «Адаптація до умов життя в ДНЗ та успішного входження у соціальне середовище» повідомляє департамент освіти і науки Чернівецької ОДА.
Увага до виховання дітей раннього та молодшого дошкільного віку – це не просто данина бурхливому розвитку дошкільної освіти, а й організація та проведення педагогами своєчасної освітньої роботи з наймолодшими дітьми. Саме питанню удосконалення фахової майстерності вихователів, оволодіння педагогікою раннього дитинства було присвячено засідання методичного об’єднання вихователів, яке включало в себе елементи психологічного тренінгу.
Головною метою заходу було дотримання єдності, формування у дітей уявлень про соціальну дійсність як про частину довкілля, що відображає діяльність і взаємини людей та виховання у дошкільнят усвідомленого бажання брати участь у житті людей, які їх оточують.
Поділилися власним досвідом роботи вихователі, які працюють з маленькими дошкільнятами – Шляхта Г.П. та Кречуняк А.В. шляхом показу спеціально організованої діяльності на теми: «У гості до Колобка», «Знайомство із Золотою рибкою».
Педагоги знайомили дітей з мешканцями акваріума, казковими героями; називали частини тіла риби, розв’язували практичні завдання, розвивали пам’ять, мислення, увагу, уяву, формували дружні взаємини з однолітками.
Для кращого засвоєння малятами знань було використано різноманітний матеріал: акваріум, посудина з водою для ігор, ляльковий театр, мультимедійні засоби, ІКТ.
Цікавою була презентація дидактичного матеріалу з досвіду роботи щодо формування у дітей основ соціальної компетентності.
Практичний психолог Недобоївського НВК Ватаманюк Т.І. провела тренінгові заняття з вихователями ДНЗ району на тему: «Адаптація дітей раннього віку до умов дошкільного закладу». Учасники тренінгу охоче та з інтересом виконували завдання і вправи, які пропонував психолог, а також показали свою обізнаність та професійність. Під час тренінгу педагоги на деякий час відчули себе дітьми, які адаптуються до дитячого садка.
Під час підведення підсумків відзначено актуальність теми та проведення заходу на високому науковому і методичному рівні. За результатами роботи розроблено рекомендації для педагогічних колективів дошкільних навчальних закладів району.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 12 = 21