На Сокирянщенні проаналізували можливості заощадження енергоносіїв

Новітні технологічні можливості енергоефективного розвитку території району у сфері енергозбереження обговорено в ході семінару, який відбувся в районній державній адміністрації за участю заступника голови районної державної адміністрації Петра Бескупського, заступника голови районної ради Сергія Горна, представників підприємств, установ, організацій району, міського, сільських голів, повідомляє пресслужба Сокирянської РДА.

Зокрема, розглянуто механізм коротко, середньо та довгострокового планування заощаджуючого та енергоефективного  розвитку території району, запропонований товариством «Укргазкомплект», яке останнім часом працює на Сокирянщині. Як приклад підприємство охарактеризувало Сокирянську центральну районну лікарню, де фахівці Укргазкомплекту провели моніторинговий аудит закладу, вивчили шляхи найбільш ефективного переходу на альтернативні види палива. За їх розрахунками встановлення  нової  опалювальної системи дозволить зекономити 30-40% витрат на опалення. Окрім того, для залучення коштів на заміну системи опалення  районної лікарні можна залучити грантові кошти, які надаються різного роду програмами розвитку регіонів.

Відтак, учасники семінару обговорили перспективу створення на території району індустріального парку – облаштованої відповідною інфраструктурою території, у межах якої може здійснюватись господарська діяльність у сфері промислового виробництва, науково-дослідна діяльність, діяльність у сфері інформації і телекомунікацій та ін. Створення такого суб’єкта підприємницької діяльності на території району дасть змогу формувати нові напрямки діяльності, залучати безвідсоткові або маловідсоткові кредити, створити нові робочі місця та систематично поповнювати районний бюджет надходженнями від сплати податків.

Логічним результатом семінару стало підписання Меморандуму про наміри соціально-економічного партнерства між Сокирянською районною державною адміністрацією, Сокирянською районною радою та ТОВ ВБП «Укргазкомплект» м. Київ, який дасть можливість об’єднати зусилля для спільної реалізації інтересів у питаннях енергозбереження на об’єктах району. В рамках виконання Меморандуму буде створено районну робочу групу у складі представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, представників підприємств, установ, організацій. В її компетенції буде визначення першочергових об’єктів району для проведення  аудиту та встановлення найоптимальніших систем опалення. Окрім того, члени групи розроблять стратегію розвитку району на період 2015-2020 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 61 = 69