На Сокирянщині лише 5 сільських пожежних команд у змозі боротися зі стихією

Щороку на Буковині  виникає понад 600 пожеж. Від швидкого реагування  пожежно–рятувальних підрозділів інколи залежить не лише збереження майна, але й порятунок людського життя. Коли лік йде на хвилини, зволікати не можна. Та інколи трапляється так, що в сільській місцевості  пожежних автомобілів доводиться чекати більше ніж півгодини. І коли вони  приїжджають, то вже все згоріло, чи люди  самі впоралися з вогнем. Чому ж так стається? Адже в селах повинні бути сільські пожежні команди, які за лічені хвилини повинні прибути на місце виклику.

Згідно з чинним законодавством, з державного  бюджету фінансуються тільки місцеві пожежно – рятувальні підрозділи та частини, що розташовані в районних центрах. Сільські пожежні команди, які існували при колгоспах, передані на баланс  органів місцевого самоврядування. Утримання  однієї  команди на рік  коштує майже 200 тис. гривень. Звичайно, це немалі гроші, однак вони окуповуються сторицею.

З початку 2016 року на території Сокирянського району  сталося 12 пожеж, які спричинили збитків на понад 500 тис. гривень, загинула  на пожежах 1 особа. Цей аналіз сумний тому, що більше 90% пожеж, які сталися, виникали якраз в сільських населених пунктах, де не утримуються пожежі автомобілі, або вони взагалі відсутні.

Так, впродовж  лютого 2016 року  інженерно – інспекторським складом Сокирянського районного відділу Управління ДСНС України у Чернівецькій області  було проведено перевірку боєздатності сільських пожежних команд, які розташовані на території Сокирянського району. Результати перевірки сумні: в с. Олексіївка пожежний автомобіль вже багато років взагалі розкомплектований, і кожного року з автомобіля зникають запчастини; в с. Волошкове автомобіль в несправному стані; в інших селах для того, щоб відновити авто потрібні чималі кошти, і з кожним роком головам сільських рад, керівникам  товариств вказують  на потребу утримувати ці автомобілі, але ніяких зусиль, щоб хоч щось змінити немає. Також, слід відзначити  роботу Ломачинецького, Гвіздівецького, Вашківецького, Сербичанського, Селещанського сільських голів, де на території села функціонує на належному рівні пожежна команда та навіть залучається для гасіння пожеж у сусідніх селах.

При наявності таких сільських пожежних команд людині, в якої сталась біда не доведеться чекати рятувальні підрозділи з району.

 

Олександр Мостовий

Головний інспектор Сокирянського РВ УДСНС у Чернівецькій області