На Сокирянщині триває вакцинальна кампанія проти COVID-19
омікрон

Вакцинація продовжує залишатися найефективнішим засобом боротьби з Covid-19 – про це неодноразово наголошують медики.

Відтак, у Сокирянській громаді, за даними Сокирянського центру первинної медико-санітарної допомоги, вакцинувалися 15 636 осіб. Першу дозу ін’єкцій отримала 8271 людина, повторно щеплено 7365 громадян.

Найбільш затребуваною вакциною для жителів громади залишається Pfizer-BioNTech.

Окрім того, в Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих осіб віком від 18 років. Оптимальний термін ревакцинації – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації незалежно від того, якою вакциною щепилася людина.

Як йдеться на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров’я України, введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 вже продемонструвало свою безпечність. Вона посилює імунну відповідь та ефективність проти різних актуальних варіантів коронавірусу SARS-CoV-2. На сьогодні дані свідчать, що ефективність вакцин у запобіганні симптоматичному перебігу COVID-19, зумовленому варіантом “Омікрон”, значно нижча у порівнянні з варіантом “Дельта” і швидко знижується з плином часу, особливо серед людей старшого віку. Введення бустерної дози наближає ефективність вакцин до 90% у попередженні госпіталізації внаслідок захворювання на COVID-19.

Бустерну дозу вакцини на Сокирянщині виявили бажання отримати 13 людей.