На Сокирянщині – у розпалі посівна кампанія

Нинішнього року для забезпечення комплексу весняно-польових робіт сільськогосподарським підприємствам, згідно розрахунків, необхідно понад 30 мільйонів гривень, про це на нараді при голові райдержадміністрації Петру Бескупському повідомив начальник відділу  агропромислового розвитку.

Загалом у поточному році по всіх категоріях господарств під посів планується 34,7 тис.га, що на  1,2  тисячі гектарів більше, ніж у 2016 році. Як показує структура посівних площ і серед агроформувань, і серед господарств приватного сектору  найбільший відсоток займає група технічних культур. Таку ситуацію фахівці пояснюють тим, що господарства  здійснюють посів економічно-прибуткових культур.

Наразі агроформуваннями повністю проведено підживлення мінеральними добривами озимих культур. За оперативними даними 75% площ озимих зернових знаходяться в гарному стані. Також стовідсотково підготовлено грунт до весняного посіву. Окрім того, створено 78% запас паливно-мастильних матеріалів. Майже повністю готова тракторна, ґрунтообробна та посівна техніка. Разом з тим, існує проблема в дослідженні якості насіння через відсутність в районі спеціальної служби.

На завершення обговорено питання сплати орендної плати за землю. За результатами наради дано відповідні доручення.