На Сокирянщині узагальнили пропозиції територіальних громад зі змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади

14 серпня, за участю заступника голови райдержадміністрації Богдана Банчука, першого заступника голови райдержадміністрації Олексія Бойка, керівників установ та організацій району, представників інститутів громадянського суспільства, представників органів місцевого самоврядування та засобів масової інформації відбувся підсумкових захід з обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади.

Як зазначив заступник голови райдержадміністрації Богдан Банчук, відкриваючи захід, нині територіальні громади потребують збільшення повноважень на місцях, включаючи зміну підходів до формування місцевих бюджетів. На його думку наразі альтернативи реформі немає і одним з важливих аспектів реформування є підбір кваліфікованих кадрів. «Забезпечувати розвиток громади мають люди, яким довіряють і які користуються авторитетом, а також ті, які вміють знаходити правильні рішення, не боятися освоювати нові методи і практики»,- сказав Богдан Миколайович.

Основні положення реформування та підсумки пропозицій територіальних громад області висвітлили  члени регіональної  робочої групи з опрацювання пропозицій, що надходитимуть в рамках обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади –  експерт з питань державного будівництва та місцевого самоврядування,Заслужений юрист України Борис Руснак та завідувач сектору реалізації державної політики у сфері державної служби та місцевого самоврядування Управління державної служби Головдержслужби України у Чернівецькій області Тетяна Лукащук.

Зокрема, Борис Руснак зауважив, що в світовій практиці не відомо, щоб унітарна держава перетворювалася на федерацію. За його словами весь світ проходив шлях децентралізації і наша держава також має цей шлях подолати. Відомо, що місцеве самоврядування потребує реформування, основні норми мають бути прописані в Конституції України, але потрібно разом приймати пакет документів із змінами до існуючих Законів, детально прописувати всі повноваження  та інше.

До уваги присутніх був запропонований відеоролик про основні зміни до Конституції України та їх очікуванні результати.

Про особливості реформування на місцевому рівні, позитивні і негативні моменти говорила заступник  Сокирянського міського голови Наталя Бескупська, яка зокрема зупинилася на основних змінах, що  стосуються саме децентралізації публічної влади в Україні та посилення конституційно-правового статусу місцевого самоврядування.

В конструктивному діалозі своє бачення результатів впровадження реформ висловили сільські голови. Вони вцілому погодилися з тим, що  кінцевою метою реформування місцевого самоврядування в Україні має стати передача повноважень на місця, посилення організаційної та фінансової самостійності територіальних громад, а також узгодження інтересів держави та громадян в усіх сферах життєдіяльності на відповідних територія. Однак, на їх думку має бути враховано специфіку та особливості нашого регіону та менталітету населення.

Також, сільські голови висловили думки щодо надання більшої незалежності регіонам, гроші повинні витрачатися там, де їх заробляють. Мають бути чітко визначені повноваження голів державних представництв на місцях та розмежовано повноваження між органами місцевого самоврядування на засадах децентралізації влади.

Підсумовуючи, Тетяна Лукащук подякувала всім за роботу та зазначила, що всі пропозиції територіальної громади Сокирянщини будуть опрацьовані регіональною робочою групою і передані до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Повідомляє сайт Сокирянської РДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 + 2 =