На території Сокирянського району та по Чернівецькій області загалом почастішали випадки вчинення злочинів проти власності

Останнім часом на території Сокирянського району та і по Чернівецькій області загалом почастішали випадки вчинення злочинів проти власності, а саме шахрайство. В тяжкий для держави в цілому та для нашого регіону період, злочинці в будь-який спосіб намагаються примножити свої статки за рахунок інших осіб. Один з таких способів є заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою, яке кваліфікується Кримінальним кодексом України за ст. 190, як (шахрайство).

Так, Сокирянським райвідділом міліції практично щотижня фіксуються 1- 2 випадки повідомлення про такі злочини.

Звісно, органи внутрішніх справ вносять дані відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, проводять досудове слідство, але покарати винних осіб вдається не у кожному випадку, оскільки існує ряд проблем. Злочин даної категорії вважається закінченим з моменту заволодіння коштами, а особи-зловмисники як правило знімають кошти з банкоматів в іншому регіоні країни, тому дане кримінальне провадження у відповідності до ст. 218 КПК України має бути направлене до органу внутрішніх справ за місцем фактичного отримання коштів.

Прокуратура Сокирянського району вкрай стурбована даною проблемою, тому радить бути дуже обережною при прийнятті рішень про здійснення перерахунку коштів незнайомим особам та купівлю у них товарів.

Про найпоширеніші види та випадки шахрайства буде описано нижче.

Існує такий вид шахрайства, як шахрайство через мережу інтернет. Цей вид шахрайства полягає у незаконному використанні персональних даних користувачів мережі.

Шахраї під різними приводами виманюють данні про банківські карткові рахунки (номер платіжної картки, термін дії ПІН-код та додатковий код, який розміщений на її звороті). Маючи таку інформацію, можна легко проводити інтернет-платежі.

Наприклад, людина розмістила оголошення (в Інтернеті, газеті тощо) про продаж якогось товару. Зловмисники телефонують до неї на зазначений номер та просять повідомити дані банківської картки для того, щоб переказати гроші за товар. Натомість, з карткового рахунку знімаються усі гроші.

Шахрайство по телефону. Шахраї телефонують обраній жертві та повідомляють, що близька людина скоїла якийсь злочин чи стала винуватцем дорожньо-транспортної пригоди і перебуває під вартою.

Задля звільнення від кримінальної відповідальності їм необхідно терміново перерахувати гроші на вказаний номер телефону або поповнити банківський рахунок.

При цьому злочинці вимагають у потерпілих не роз’єднувати зв’язок з ними до того, як їм перерахують гроші. Це робиться для того, щоб жертва не могла передзвонити до родича і перевірити, чи з ним справді щось сталося.

Для того щоб не стати жертвами шахраїв слід притримуватись основних правил, тоді ймовірність зберегти власні кошти та цінні речі збільшиться:

  • не повідомляйте нікому свої персональні дані, у тому числі про банківські платіжні картки.
  • не оплачуйте наперед товари та послуги, тим більше через Інтернет.

Заступник прокурора

Сокирянського району                                                                                             Ю. Гінгуляк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 78 = 83