Найчастіші шкідники та хвороби самшиту: як з ними боротися

Вічнозелений чагарник самшит найчастіше використовується при оформленні присадибної території, оскільки це невибаглива рослина, яка добре росте в тіні, морозостійка і виглядає декоративно упродовж всього року. Однак, як усі рослини з густою кроною, самшит уражається шкідниками та хворобами. «Агромаркет» розповідає про найчастіші з них та про ефективні способи лікування і профілактики.

Здоровий чагарник має невеликі, досить щільні листочки з глянцевим блиском, а їхнє забарвлення залежить від сорту і може бути темно-зеленим, зелено-сизим або й світло-зеленим. Хвороби чи шкідники самшиту змінюють забарвлення листя, на ньому можуть з’явитися дірочки чи плями, гілки чагарника починають сохнути. Усі садові рослини найчастіше уражаються спорами грибів, які викликають захворювання, проте це не єдина їх причина.

Хвороби самшиту:

Біла плямистість

На листі та гілках з’являються білі плями з темною окантовкою. Якщо нічого не робити, вони збільшуються в розмірах, змінюють колір на бурий, потім листя починає опадати, а гілки засихають, рослина перестає цвісти. Найчастіше біла плямистість з’являється у періоди різкого похолодання при дощовій погоді. Для лікування зрізають уражені гілки та обприскують кущ бордоською рідиною, препаратами «Профіт» чи «Рідоміл».

Іржа

На листі з’являються бурі опуклості. Спори грибів, крім самшиту, часто вражають грушу, тому не варто садити їх поряд. При лікуванні зрізають уражене листя і обприскують кущі бордоською рідиною або препаратом «Топаз».

Шкідники самшиту:

Самшитова вогнівка

Шкідник, який спричиняє найбільше проблем. Ця небезпечна комаха – нічний метелик, чиї гусениці покривають чагарник павутиною і харчуються соком листя та стебел. У результаті рослина починає дуже швидко засихати та гине.

Павутинний кліщ

Вражає рослину у періоди сухої теплої погоди. Комаха поселяється на звороті листя, при цьому гілки також покриваються павутинням. Шкідник харчується клітинним соком, через що на листі з’являються численні жовті цятки, а потім листя засихає і обсипається. Для лікування використовують «Актеллік» або розчин господарського мила.