Небезпечний шкідник самшиту
cfv5

Увага!

Насадженням самшиту – декоративного вічнозеленого куща, який широко використовується у Чернівецької області для озеленення у парках, скверах, у якості живих огорож, завдає значної шкоди шкідник – самшитова вогнівка.

Самшитова вогнівка – шкідлива комаха, батьківщиною якої є країни Східної Азії, звідки із посадковим матеріалом була завезена у Європу, а звідти – в Україну. Шкодять гусениці вогнівки, жовтувато-зеленого забарвлення, які обгризають листки.

Гусениці дуже ненажерливі, за 4 години вони спроможні знищити кущ самшиту середніх розмірів. Тому проведення боротьби з шкідником потребує оперативності.

Зимує шкідник у стадії лялечки у коконі, закріпленому в густій павутині між листками. Навесні метелики відкладають яйця на нижній бік листків, гусениці живляться біля 3-4 тижнів. Шкідник за сезон дає 3-4 покоління і в наших широтах невідомі його природні вороги.

Кущі, заселені самшитовою вогнівкою покриваються павутиною, на листках рослини з’являються скупчення шкурок від личинок, екскременти, на гілках, листках, найчастіше у скупченнях павутини наявна велика кількість гусениць, що створюють специфічний «аромат». Продукти життєдіяльності гусениць нерідко наявні на землі під кущами. Самшит може висохнути за лічені дні.

Заходи захисту

Для боротьби із самшитовою вогнівкою застосовують інсектициди: актелік, децис профі, карате Зеон, фастак, наповал, ін. у рекомендованих нормах внесення. Обробляти кущі слід ретельно, також і з внутрішньої сторони, оскільки гусениці сховані у гущі листків, павутині.

При проведенні обробітків у населених пунктах, необхідно чітко дотримуватись вимог «Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві». Забороняється застосування пестицидів для захисту зелених насаджень на територіях лікувально-профілактичних і дитячих установ, спортивних майданчиків, підприємств харчової промисловості а також усередині густонаселених житлових кварталів. Застосування пестицидів для захисту зелених насаджень дозволяється тільки з 22 до 7 годин ранку. Для обробки індивідуальних садів і городів в межі населеного пункту дозволяється застосування тих пестицидів, які дозволені для роздрібного продажу населенню «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».