Новодністровський памятик встановлено на колишньому місці на Львівщині

П’ятого березня 2014 року сопошинський пам’ятник Тарасові Шевченку, який зник ще наприкінці липня 2011 року, повернувся додому з Новодністровська, про це повідомляє  інтернет видання «GALNET» з посиланням на  прес-службу ВО «Свобода».

Повернув скульптуру Шевченка підприємець Ігор Білан власним коштом. Зараз вона вже встановлена на тому ж місці, де стояла раніше.

Напередодні представники сопошинської громади та добровольці Жовківської сотні самооборони імені Дмитра Пелипа відвідали фермерське господарство «Клен» та наполегливо попросили його власника Ігоря Білана повернути пам’ятник Тарасові Шевченку до Сопошина, де він простояв понад 40 років. Як виявилось, погляди самооборони та підприємця Білана щодо повернення скульптури збігалися.

«Після двох з половиною років пам’ятник Шевченкові нарешті повернувся до Сопошина, революція гідності на Майдані не тільки змінила владу в Україні, але й пробудила свідомість мільйонів українців. Саме завдяки цьому, а також в результаті активної співпраці громади, журналістів та місцевої влади Ігор Білан таки повернув пам’ятник на сопошинську землю. Сподіваюся, що ця важлива для Жовківщини подія стане символом єдності і спільності дій громади села та всього українського народу», – сказав заступник голови Жовківської районної ради свободівець Богдан Юрдига.

Нагадаємо, пам’ятник Т. Шевченку зник із села Сопошина, що на Жовківщині, наприкінці липня 2011 року. Приватний підприємець-власник господарського двору колишнього колгоспу, де стояла скульптура Кобзаря, демонтував і передав його для встановлення у місто Новодністровськ Чернівецької області, де монумент урочисто відкрили через місяць після зникнення – 23 серпня 2011 року повідомляє  інтернет видання «GALNET».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

43 + = 44