Новим лісам – зелена дорога!

У Іванівецькому базисному розсаднику лісівники Сокирянщини вирощують посадковий матеріал для лісів, що розкинулись навкруги на десятки кілометрів. На більше, ніж двадцяти, гектарах зараз підростають, укріплюються і розвивають сіянці дуба, горіха чорного, клена та липи, декоративних рослин. Подібні чарівні і ошатні «лісові дитячі садочки» є на утриманні кожного структурного підрозділу підприємства. Втім, починаючи з минулого року, у Сокирянському лісгоспі поступово відмовляються від традиційних методів підготовки паростків майбутніх «могутніх велетнів», впроваджуючи нові методи ведення лісівництва.
Відтак, днями поряд із збудованою у минулому році величезною сучасною теплицею, уже ефективно запрацювала ще одна, аналогічна.
«Щоб отримати якісний садивний матеріал, потрібно немало потрудитися біля цих рядочків. Упродовж вегетаційного періоду на посівному відділенні проводять як механізовані, так і ручні догляди. Втім, після висадки у лісові масиви сіянці, вирощені традиційним методом, не завжди добре приживаються. Гірко дивитись, як копітка праця десятків людей гине. Дуже показним був нинішній, засушливий рік. Під час осінньої інвентаризації ми встановили, що приживлюваність дубочків висаджених навесні подекуди становила 50-60% через те, що  коріння травмується під час посадки. В той же час там, де у ґрунт закладались сіянці разом зі спеціально підготованим субстратом, сприятливим для росту молодих насаджень, – майже не  загинули висаджені дерева. Тож ми просто змушені повністю відмовитись від вирощування посадкового матеріалу у полях», – розповідає головний лісничий Сокирянського держлісгоспу Валентин ШТЕФАНКО, проводячи імпровізовану екскурсію по базисному розсаднику.
Нова високотехнологічна споруда, загальна площа якої понад 500 метрів квадратних,  оснащена дренажною системою, автоматичними механізмами вентиляції та туманного зрошення посадкового матеріалу. Не менше самої теплиці вартують багаторазові касети зі спеціальними лунками – місцем закладки  та зростання насіння. Їх підприємство додатково дозамовило.
«Починаючи з наступного року, у Іванівецькому базисному розсаднику зможуть вирощувати до 300 тисяч сіянців лісових порід із закритою кореневою системою, що дасть змогу повністю забезпечити потреби лісгоспу. Завдяки підготовці міцних та витривалих дерев, ми значно скоротимо витрати на вирощування та догляд за молодими насадженнями та відмовимось від утримання більше десятка тимчасових розсадників, що донині функціонували у кожному лісництві. А на вивільнених площах висадимо нові ліси»,  – зазначив директор ДП «Сокирянське лісове господарство» Олександр ЧЕБАН.
Базисний розсадник Сокирянського лісгоспу уже має постійних партнерів та клієнтів і зарекомендував себе якнайкраще. Дбайливі руки майстринь створення лісу та вміло запроваджені інновації дивують, захоплюють і дійсно служать мирній справі озеленення рідної землі в ім’я миру і процвітання України.
Пресслужба Сокирянського лісгоспу