Обережно, телефонні шахраї!

Проблема скоєння шахрайств завжди була і залишається актуальною через те, що даний злочин має свої специфічні ознаки, зокрема те, що потерпіла особа у переважній більшості власноруч передає злочинцю своє майно або цінності під впливом певних чинників, які створює шахрай.

Впродовж останнього місяця на території Хотинського району почастішали випадки так званих «телефонних шахрайств» під час вчинення яких зловмисники широко використовують можливості телефонного зв’язку. При цьому, користуючись довірливістю громадян, злочинці шляхом обману збагачуються на сотні й тисячі гривень.

У більшості випадків потерпілими від шахрайства стають жінки, точніше сказати матері. Обрання шахраями саме цієї категорії осіб є невипадковим, адже кожна мати, почувши про негаразди у своєї дитини, будучи в емоційному стані, практично без роздумів  погоджується на пропозиції шахраїв. Поряд з цим варто пам’ятати, що телефонні зловмисники – хороші психологи, а їхня винахідливість не має меж, тож слід розуміти, що потерпілим від таких дій може стати будь-яка близька вам особа (батько, мати, син, донька, брат, сестра) чи товариш.

Останнім часом шахраї активізувалися та окрім мобільних, телефонують навіть на стаціонарні телефони. У будь-якому випадку в таких ситуаціях головне не втрачати здорового глузду, не керуватися емоціями та не вчиняти поспішних вчинків.

Тож будьте уважні: ситуація, котра мала би насторожити. Дзвінок на мобільний із невідомого номера – перший сигнал, що ваш співрозмовник може виявитися шахраєм.

Як правило зловмисники пропонують людині переказати певну суму коштів для вирішення проблемної ситуації, яка нібито сталася з її родичем. До прикладу, близька вам особа потрапила в дорожньо-транспортну пригоду, перебуває без свідомості в лікарні, терміново необхідно перерахувати кошти для купівлі коштовних медикаментів. Інша версія – близьку вам людину затримали працівники міліції за скоєння злочину, для того щоб вашого родича відпустили, необхідно терміново перерахувати кошти в якості застави. Ще одна із версій – ваш родич вдарив іншу особу у зв’язку з чим доставлений в райвідділ міліції, уникнути відповідальності можливо за умови відшкодування постраждалому внаслідок побиття завданої шкоди у зв’язку з чим необхідно терміново перерахувати кошти на певний рахунок.

В кожному окремому випадку шахраї використовують різноманітні надумані ними версії, а тому в разі якщо ви і опинилися в схожій ситуації, насамперед не втрачайте над собою контролю, не робіть поспішних висновків та в жодному разі не довіряйте незнайомцям, тим більше, якщо вам пропонують провести сумнівні операції з грошовими коштами. В розмові намагайтеся якомога більше з»ясувати інформації про близьку вам людину (місце, дату народження, особливі риси зовнішності, освіту, місце навчання, інше). Навіть якщо інформація про вашого родича буде відповідати дійсності, все одно зателефонуйте останньому на мобільний телефон та безпосередньо від нього дізнайтесь про ситуацію, що склалася. В разі якщо телефон вимкнений, постарайтеся зв´язатися з його колегами, друзями та родичами.

Якщо ви розмовляєте нібито з представником правоохоронних органів, запитайте, з якого він відділку міліції, прізвище, посаду та звання. Після дзвінка слід набрати оператора лінії «102», дізнатися номер телефону чергової частини даного відділку міліції і поцікавитися чи працює там зазначена особа та чи дійсно ваш родич доставлений туди.

У будь-якому випадку коли ви підозрюєте, що вас намагаються ошукати, негайно повідомте про це чергову частину міліції.

 

Прокурор району

радник юстиції                                                                                                          Денис В.М.

  1. ikg коментує:

    Знову за старе взялись організатори шахрайської організації Небайдужі серця, але тепер вони називають себе Фонд Світла Україна. (клони: МБФ Допоможемо дітям разом, БФ Оживи мрію, БФ Небайдужі серця, БФ Небайдужі серДця) Назва змінилась, але потворна сутність залишилась! У такий важкий час, коли існує безліч людей, які потребують допомоги (особливо сироти воїнів, які загинули в ході АТО на сході України) цей псевдо благодійницький фонд заро[censored]є на доброті пересічних українців. Методи і форми видурювання грошей залишились такими ж – Вам телефонують та пропонують допомогти в організації допомоги армії. Ніяких гарантій, що перераховані Вами кошти будуть використані по призначенню у Вас немає. Попереджаємо, що, швидше за все, кошти осядуть у кишенях цих шахраїв!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 + = 7