Обізнаність жителів району щодо дій на випадок надзвичайних ситуацій – запорука збереження їх життя та здоров’я

В зв’язку з ускладненням ситуації на Сході країни, сьогодні в райдержадміністрації відбулося позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На порядку денному були обговорені найбільш важливі питання в сфері цивільного захисту населення.

Як зазначив голова комісії, перший заступник голови райдержадміністрації Олексій Бойко всі ланки територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту району переведені в режим підвищеної готовності. Керівники всіх служб в основному готові до дій на випадок виникнення надзвичайних ситуацій, однак необхідно покращити роботу щодо їх взаємодії. Передусім мова йде про створення оперативного штабу при райдержадміністрації, при кожній профільній службі та місцевих радах, визначення відповідальних осіб та налагодження між ними інформування.  А основне, підкреслив Олексій Бойко, має бути проведена широкомасштабна інформаційно – роз’яснювальна робота серед населення щодо дій на випадок виникнення надзвичайних ситуацій. Жителі району повинні знати місця розміщення сховищ, сигнали оповіщення, місця та порядок евакуації тощо. Готовність та розуміння послідовності дій кожного жителя району дасть можливість уникнути  жертв  та руйнувань.

Детально про рекомендації щодо дій у сфері цивільного захисту розповів завідувач НКП м.Новодністровськ НМЦ ЦЗ та БЖД Чернівецької області Роман Рожко. Він зокрема наголосив на необхідності проведення практичних занять на кожному підприємстві, організації та установі району, закладах масового перебування дітей та людей з питань першочергових дій населення на випадок надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, надання першої медичної допомоги та інше.

Відтак були розглянуті питання підготовки до проходження  весняної повені та дощових паводків, заходи щодо попередження пожеж та загибелі людей у житловому секторі і на соціально важливих об’єктах району у зимовий період та обговорено роботу  місцевих пожежних команд.

Серед основних рішень засідання – оприлюднення в районних ЗМІ пам’яток, розроблених кожною з ланок підсистеми щодо реагування на надзвичайні ситуації, вжити невідкладних заходів щодо забезпечення захисту населених пунктів і об’єктів господарської діяльності від можливих наслідків повені та дощових паводків, продовжити періодичне проведення соціальними працівниками обстежень з відповідною роз’яснювальною роботою серед осіб похилого віку, неблагополучних сімей та соціально незахищених категорій населення щодо небезпеки необережного поводження з вогнем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 + 1 =