Патронатні вихователі – люди з великим серцем…

Подарувати свою любов та опіку дитині, батьки якої з різних причин тимчасово не можуть особисто займатись її вихованням – відповідальна та надзвичайно важлива місія особливої форми сімейного виховання – патронатної сім’ї.

В один момент стати близьким для дитини, яку бачиш вперше в житті – виклик не з простих і під силу він не кожному.

Патронатні вихователі – люди з великим серцем, які готові подарувати сімейне тепло дитині, яка цього вкрай потребує.

Саме такою є родина із села Кулішівка, яка пройшовши всі передбачені законодавцями процедури, в кінці минулого року взяла на себе відповідальність з виховання одномісячної дівчинки, матір якої опинилась у складних життєвих обставинах.

Сім’я виховує чотирьох власних дітей. В складній ситуації патронатні батьки подарували родинне тепло та домашній затишок маленькій дитині, а її матері дали можливість влаштувати життя, аби вона могла самостійно виховувати свою доньку. Наразі дівчинка знову проживає з матір’ю.

Нещодавно до сім’ї було влаштовано на тимчасове проживання ще одну дитину. Патронатні батьки намагаються дати їй все необхідне, аби маленька громадянка нашої держави не відчувала життєві труднощі. Відповідно до закону, матері дівчинки дано термін на покращення життєвих обставин для повернення дитини.

Сьогодні, родину відвідали заступник міського голови Оксана Бабій та фахівці служби у справах дітей. В ході зустрічі обговорено особливості адаптації дитини до нового середовища, потреби та виклики, які можуть постати перед сім’єю.

Як зауважує Оксана Іванівна, метою патронату є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками, однак, насправді все набагато складніше. «Патронатна сім’я – тепло, турбота, затишок та відповідальність за маленьке дитяче життя. Той невеликий термін, який дитина проводить в родині патронатних батьків, може бути основою для її подальшого майбутнього» – зазначає Оксана Іванівна.

Надзвичайно важливо, що є люди з великим серцем, які готові, поступаючись власними потребами та інтересами, турбуватись про діток, які цього потребують. Хай ваша щира турбота та добрі справи вертаються вам сторицею.