Перекриття доріг дійшло і до Сокирянщини

24 липня на Сокирянщині біля  зупинки «Грибок» жителі району перекрили дороги на знак протесту проти мобілізації односельчан на Схід.

Заблокували  дорогу Р-63, яка веде з Чернівців до Сокирян та Новодністровська.  Люди почали приходити ще зранку і до вечора їх назбиралась вже велика кількість.  жителі скаржились, що позавчора прийшло близько сотні повісток чоловікам, які проживають у Сокирянському районі.   На місце події приїхали перший заступник голови Сокирянської районної адміністрації Олексій Бойко, та заступник голови Сокирянської районної адміністрації Петро Бескупський, а також військовий  комісар Кельменецько-Сокирянського ОРВК підполковник Олександр Зайончик. Вони вислухали вимоги протестувальників,  та пообіцяли в межах своїх повноважень вплинути на ситуацію. Але люди вимагали зустрічі з керівництвом області. Близько 22 години до мітингуючих приїхав перший заступник Чернівецької облдержадміністрації Іван Рибак та Чернівецький обласний військовий комісар полковник  Віталія Чурай. Розмова вийшла на підвищених тонах, люди не скупилися на слова і висловлювали все, що вони думають про ситуацію, яка склалася. Запитували, що означають листки, на яких написано «Мобілізаційне розпорядження» і чи правда те, що той, хто їх отримав поїде в зону АТО. Іван Рибак відповів, а також пообіцяв, що по цих «Мобілізаційних розпорядженнях» ніхто нікого в зону АТО відправляти не буде. По-друге, аби не було паніки, у кожному населеному пункті будуть збиратись збори, де будуть присутні представник воєнкомата, голова сільської ради, представник з районної та обласної ради, і все конкретно на місцях буде роз’яснюватись жителям. Також у слідкуючому номері місцевої газети має бути роз’яснювальна стаття на дану тему.

Допомагав йому заспокоювати і «розрулювати» ситуацію місцевий активіст з села Білоусівка.

Після цього перший заступник губернатора залишив свій мобільний телефон для того, аби люди змогли зі всіма проблемами звертатись особисто до нього.

Чернівецький обласний військовий комісар, полковник Віталій Чурай, в свою чергу, розказав громаді, хто підпадає під часткову мобілізацію. Також він повідомив, що особисто дав розпорядження, щоб процес оповіщення і поставки ресурсів, має відбуватись під наглядом громадських рад, в які мають бути включені патріотично налаштовані громадяни, місцева самооборона, батьки або родичі уже мобілізованих громадян.

Далі розмова з представником обласної влади переросла в локальні бесіди. Люди висловлювали свої думки і говорили з заступником губернатора тет-а-тет.

У результаті таких перемовин, до світанку траса Р-63 на зупинці «Грибок» була розблокована.

 

 1. Саша коментує:

  Все вірно, йти на бойню ніхто не хоче. Але де ж поділись ті, місцеві “демократи” та “герої”, хто кричав про те, що прийшла нова народна влада, хто хотів крові старої районої влади, хто не може зараз поділити між собою владу? Чому вони не є першими в рядах тих хто готовий йти та відстоювати свободу та демократію завойовану Майданом, чому не покажуть приклад для інших? Та як бути тих хлопцям, які потребують допомоги на Донбасі та Луганщінні, яких москалі та терористи знищують “Градами”? Невже знову – моя хата з краю…

  • правий сектор коментує:

   якщо захищати, то тільки патріотів України!А не тих виродків з донецька і луганська, які кричали днр і лнр а зараз кричать що вони біженці!!!

   • jvf коментує:

    не ты ли этот патриот?иди воюй,что держет,и те которые стояли на майдане 1мил. все-таки,патриоты,с хвастами зажатыми в горы бегите,чтоб не забрали вас!самый задрипанный хахол-патриот считает,что при Януковиче лучше было.

    • правий сектор коментує:

     пішов ти нах мудак!

     • jvf коментує:

      нечего ответить?правда в глаза колит…..

     • порядок коментує:

      хай перше воюють ті у кого є досвід наприклад правоохоронці а потім ті кого мобілізують

 2. jvf коментує:

  Більше сотні????а по 300-400 і більше повісток на село де проживає 2тис.???люди,це ГЕНОЦИД!!!!

  • правий сектор коментує:

   просто як на дивані сидіти і пиздіти що я патріот і я за Україну всі можуть, а коли прийшла повістка то всі за жінками ховаються!!!!Наше суспільство прогнило і це не тільки чоловіки дурні, а й жінки які виходять!!!Якби наші діди прадіди ховалися під юбкою своїх жінок, то хто знає що б з нами було!!!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 + 1 =