Перевірка якості насіннєвого матеріалу – запорука гарного врожаю…
зерно

У сучасних умовах агровиробництва для аграрія вирішальними при виборі насіння є збалансоване співвідношення між ціною та якістю, гарний генетичний потенціал та пристосованість обраного сорту/гібриду до умов вирощування конкретного регіону.

«Що посієш, те й пожнеш, – каже народна мудрість, адже насіння несе у собі біологічні та господарські властивості. 50-60% урожаю залежить від якості насіннєвого матеріалу, решта – технологія вирощування, ґрунтово-кліматичні умови та інше. Насіння повинно належати до високоврожайного сорту, бути доброякісним, тобто: крупним, чистим, сухим, не мати збудників хвороб та домішок, з високою схожістю та енергією проростання. Ці основні показники якості насіння регламентуються державними стандартами. Якщо насіння відповідає вимогам стандарту, то його називають кондиційним, не відповідає стандарту – некондиційним, його висівати забороняється».

До посіву використовують як згадувалося вище тільки те насіння яке відповідає посівним якостям та вимогам стандарту. До основних показників якості насіння відносять чистоту, схожість, енергія проростання насіння, вологість зразка насіння, масу 1000 насінин.

Але що бути впевненим в якості насіння ви можете звернутися до ДУ «Чернівецька обласна фіто санітарна лабораторія» де лише лабораторний аналіз дасть змогу встановити якісні показники насіння.

За результатами аналізу видається протокол лабораторних досліджень насіння.

Вартість лабораторних досліджень одного зразка на повний аналіз вартує 443,43 грн.

При цьому можна замовити лише визначення необхідних вам показників якості.

Методика проведення досліджень стандартизована, визначення певного показника займає встановлений час. Тому варто потурбуватися про замовлення досліджень завчасно.