Піротехніки знешкодили 4 вибухонебезпечні предмети часів Першої Світової війни

9 квітня у селі Колінківці Хотинського району під час проведення земляних робіт на присадибній ділянці місцевий мешканець виявив 4 невідомі предмети, які ззовні нагадували вибухонебезпечні. На місце події прибули фахівці групи піротехнічних робіт Управління ДСНС України у Чернівецькій області, які встановили, що знайдені предмети є артилерійськими снарядами калібру 76 мм. часів Першої Світової війни.

IMG_1718

Небезпека знахідки полягала в тому, що у разі необережного поводження зіснарядами, міг статися вибух, а дальність розльоту осколків таких вибухонебезпечних предметів становить до 500 м. Рятувальники провели додаткове обстеження прилеглої території, в ході чого небезпечних предметів більше не виявлено. Усі артилерійські снаряди вилучені та знешкоджені у встановленому порядку.

 

Всього з початку року на території краю виявлено 28 застарілих боєприпасів. Тому, щоб не трапилося біди, в таких випадках потрібно дотримуватися правил безпеки. В жодному разі не торкайтеся невідомого предмету. Місце знахідки потрібно обгородити, використовуючи для цього предмети яскравих кольорів. Проте, якщо таких немає, можна використати будь-які підручні засоби. Після цього слід відразу зателефонувати до народної служби порятунку 101.

 

Прес-служба УДСНС України у Чернівецькій області

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

25 + = 30