Платник, який не включаються до Єдиного державного реєстру повідомляє органи доходів і зборів про зміну засновників юридичної особи

Стосовно платників податків, відомості про яких включаються до Єдиного державного реєстру, інформація про зміну засновників юридичної особи оновлюється в органах доходів і зборів на підставі відомостей, отриманих від державного реєстратора, в порядку, визначеному нормами статті 29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».

Так, Державний реєстратор не пізніше наступного робочого дня з дати проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи повинен видати (надіслати поштовим відправленням з описом вкладення) заявнику один примірник оригіналу установчих документів у старій редакції з відмітками державного реєстратора про проведення державної реєстрації змін до установчих документів та в той же день передати відповідним органам статистики, доходів і зборів, Пенсійного фонду України відомості з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до ЄДР (п. 14 ст. 29 Закону № 755).

Водночас, платники податків, які не включаються до Єдиного державного реєстру, у разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що надаються для взяття на облік згідно з главою 6 Податкового кодексу України та Порядком, крім змін, які вносяться до ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, зобов’язані протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів, подати контролюючому органу уточнені документи в такому самому порядку, як і при взятті на облік. Додаткова реєстраційна заява за формою №1-ОПП, за формою № 5-ОПП подається з позначкою «Зміни» або за формою №1-РПП – з позначкою «Перереєстрація, зміни».

 

Заступник начальника ОДПІ                                              Ю. П. Бєдний

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 + 1 =