Понад 4 мільйони гривень – внесок підприємців – спрощенців у місцеві скарбниці Сокирянщини

За повідомленням Сокирянської ОДПІ єдиний податок, який сплачують суб’єкти господарювання перебуваючи на спрощеній системі оподаткування, відіграє важливу роль у масштабах місцевого бюджету Сокирянського району та міста Новодністровська. До місцевого бюджету з початку року надійшло 50,2 млн гривень – більше 8 % від цієї суми сплатили «єдинщики», у тому числі майже половину загального єдиного податку, а це 43,7 % – внесок «спрощенців» міста Новодністровська .

З усіх податків і зборів, які перераховуються до місцевої казни, єдиний податок поступається першим місцем  податку з доходів фізичних осіб, та другим – земельному податку, адже «єдиного» сплачено – 4 млн 74 тис. грн, ПДФО – понад 40 млн.грн., та плати за землю-4,6 млн.грн. Крім того, основну його частину сплачують фізичні особи-підприємці – понад 3,4 млн грн, а юрособи-«єдинники»  – 671,4 тис грн.

Також слід зазначити, що надходження єдиного податку в порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшились на 615,5 тис. грн, або 17,7 %. Як аргумент цієї позитивної динаміки в відділі доходів і зборів з фізичних осіб Сокирянської ОДПІ Головного управління ДФС у Чернівецькій області наводять ті переваги, які дає спрощена система оподаткування, а саме: помірні ставки податку, зручне ведення обліку, запровадження для платників спрощеної системи оподаткування, які обрали другу групу, замість податкового звітного періоду – календарний квартал – календарний рік, враховуючи, що платники другої групи складають найбільший відсоток платників спрощеної системи оподаткування в районі та місті Новодністровську.

Окрім того, інспекція нагадує, що до другої групи належать фізичні особи-підприємці, обсяг доходів яких не перевищує 1 млн грн та мають право наймати одночасно не більше 10 працівників.

Повідомляє сайт Сокирянської РДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

27 + = 37