Правила користування електричними обігрівачами

З пониженням температури повітря починається активне використання громадянами електрообігрівачів. Але обігрівач − це не лише альтернатива батареям, але й небезпечний прилад, який може спровокувати пожежу. Найчастіше для обігрівання приміщень використовують маслонаповнені електрорадіатори та електрообігрівачі з відкритими нагрівальними спіралями. Щоб захиститись не лише від холоду, а і від пожеж – при використанні електрообігрівачів варто знати та дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки.

Щоб уникнути небезпеки, пам’ятайте:

 1. Перед початком експлуатації уважно прочитайте інструкцію з використання електрообігрівача та ретельно слідкуйте за її дотриманням.
 2. У кожного приладу є свій термін експлуатації, використання понад встановлений термін може призвести до трагічних наслідків.
 3. Не використовуйте несправні, пошкоджені чи саморобні прилади !
 4. Систематично перевіряйте справність електропроводки, розеток, щитків, штепсельних з’єднань.
 5. Не вмикайте одночасно в одну електромережу кілька потужних електроприладів. Це може викликати перевантаження електромережі, і як наслідок – «коротке замикання» та пожежу.
 6. На початку роботи приладу впевніться, що його штекер вставлено у розетку міцно, бо в іншому випадку – обігрівач перегріється і може стати причиною пожежі.
 7. Не залишайте увімкненим обігрівач на ніч.
 8. Не використовуйте прилад для сушки речей.
 9. Не дозволяйте дітям гратись біля електрообігрівача відкритого типу! Не залишайте маленьких дітей самих у приміщенні, якщо ввімкнено обігрівач.
 10. Встановлюйте електрообігрівач на безпечній відстані від гардин та меблів.
 11. Регулярно очищайте обігрівач від пилу.
 12. Не розміщуйте проводку електрообігрівача під килимами та іншим покриттям, не ставте на проводи важкі предмети (наприклад, меблі).

Дністровський РВ ГУДСНС України у Чернівецькій області