Правила поведінки в опалювальний сезон

Правила поведінки в опалювальний сезон

 

В Сокирянському районі станом на 01.12.14р. виникло 30 пожеж.

прямі збитки від яких складають 851 210 грн., побічні 1 463 808 грн.

Від початку 2014 року на території Сокирянського району виявлено двох загиблих на місці пожежі – 19.02.14р. в с. Кулишівка причина пожежі – порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електромережі, та 27.11.14р. в м. Сокиряни попередня причина виникнення пожежі розглядалася – порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електропобутових приладів, але за заключенням дослідно-випробувальної лабораторії встановлено що найбільш ймовірною причиною виникнення пожежі є необережне поводження з вогнем  під час куріння. За результатами СМЕ причиною смерті є отруєння чадним газом.

ДСНС попереджає: з настанням холодів різко зростає кількість побутових пожеж.

Рятувальники нагадують, що за статистикою щорічно взимку спостерігається збільшення кількості пожеж, внаслідок яких, як правило, гинуть люди. Похолодання і нічні заморозки примушують громадян топити печі, котли, використовувати електронагрівальні прилади.

 

 “Не перевантажуй електромережу”

 

1Аби уникнути виникнення пожеж проведіть технічне обслуговування та ремонт опалювальних приладів, печей та електропроводки.

Не залишайте без нагляду увімкнені електроприлади. «Режим очікування» (світиться фотодіод) біля телевізора, музичного центру, комп’ютера та іншої техніки – це пожежонебезпечний режим. Електричні нагрівальні прилади не ставте поблизу штор, меблів. Не встановлюйте електропобутової техніки впритул до опалювальних батарей. Не закривайте отвори на задній панелі телевізора; не ставте на телевізор квіткову вазу з водою, особливо, якщо в будинку є діти або тварини, які можуть пролити воду, що спричинить замикання. Не перевантажуйте електромережу, одночасно включаючи кілька потужних електроприладів.

Обігрівайся безпечно

2Якщо в будинку є піч – перевірте і відремонтуйте її. При цьому кладку і ремонт повинні виконувати тільки фахівці. Не рідше 1 разу на три місяці проводьте профілактичні роботи по очищенню димоходу від сажі. Не перегрівайте піч: топити слід не більше 2-3 разів на добу, тривалість кожної топки не повинна перевищувати 1,5 години. Не залишайте без нагляду піч, що топиться, і виключіть можливість знаходження дітей самих біля затопленої печі.

3Якщо в будинку є газове обладнання, то для його перевірки необхідно звернутися в сервісну організацію. Встановлюйте меблі, горючі предмети та матеріали на відстані не менше 20 см від побутових газових приладів. Не сушіть горючі матеріали на газових котлах і над газовими плитами. Не зберігайте вдома побутові балони з газом, заправку балонів здійснюйте тільки на спеціалізованих заправних станціях.

Відчувши запах газу, ні в якому разі не вмикайте і не вимикайте світло, електроприлади; перекрийте кран подачі газу на газопроводі в квартирі; перевірте чи виключені конфорки; відкрийте вікна та двері, щоб запобігти появі вибухонебезпечної концентрації газу.

Пам’ятайте, що ваша безпека у ваших руках!

 

Начальник

Сокирянського РВ У ДСНС

України  у Чернівецькій області

капітан служби ЦЗ                                                                     

Селезньов С.М.   

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 35 = 36