Про безпеку дбати вчаться дошкільнята!

На виконання річного плану ЗДО № 2 «Барвінок» м. Сокиряни, в період з 11.05 по 14.05. 2021 року у закладі проходив Тиждень знань безпеки життєдіяльності.

Кожен день тижня відповідав іншій темі, а саме:

– понеділок – «День Безпеки»;

– вівторок – «Дитина і природа»;

– середа – «Захисти себе сам»;

– четвер – «Вогонь – друг, вогонь – ворог»;

– п’ятниця – «День цивільного захисту».

Напередодні проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності, директор Гладка Г.С. та вихователь – методист Кузик М.М. ознайомили колектив закладу з планом та методичними рекомендаціями щодо проведення роботи з дітьми.

В рамках проведеного тижня, педагоги знайомили малюків із правилами поведінки на дорогах, у громадському транспорті, виховували дбайливе ставлення до свого здоров’я і життя,ознайомили зі знаками, розміткою на дорогах, розглядали ситуації, які можуть виникнути на дорогах і тротуарах; обережному поводженню з вогнем, правилами користування електричними та газовими приладами, діями у разі виникнення пожежі. З дітьми проведені тематичні заняття: «Коли гра не доводить до добра», «Про чисту і брудну  воду», «Про сірого вовка та нерозумних козенят», «Чужа собака», «Чарівний світ рослин», читання художніх творів, сюжетно-рольові та дидактичні ігри , піші переходи та закріплення правил дорожнього руху, екскурсія дітей старших груп до пожежної частини. Старша медична сестра Стасів Р.А. практично закріпила з дітьми та дорослими уміння надавати долікарську медичну допомогу в разі виникнення потреби.

Музичні керівники провели лялькову виставу «Звірята  і вогонь» та в ігровій формі повідомили і нагадали їм правила пожежної безпеки. Свої враження від почутого та побаченого діти відтворили у малюнках. Роботу тижня завершив день цивільного захисту та проведено з дітьми і працівниками закладу навчальна евакуація, під час якої були закріплені дії кожного в разі виникнення надзвичайної ситуації.

Протягом тижня, а також і всього року, проводиться роз’яснювальна робота і з батьками наших вихованців, щодо безпеки життєдіяльності дітей: індивідуальні бесіди, консультації, оформлені папки-пересувки, стенди. Варто зазначити, що такі змістовні заходи, як проведення тижня безпеки життєдіяльності, в яких приймають участь діти, батьки, педагогічний колектив та представники МНС приносять велику користь для наших дошкільнят.

Діти – це наше майбутнє. І ми, дорослі, маємо можливість навчити їх особистої безпеки, розумінню того. що найважливіше для людини – це здоров’я та життя.

Вихователь – методист ЗДО

Кузик М.М.