Про хід збирання ранніх зернових та зернобобових культур урожаю 2014 року та заготівля кормів

Хлібороби Сокирянщини практично завершують жнива. Процес збирання врожаю ранніх зернових триває в двох господарствах району.

З початку жнив по всіх категоріях господарств скошено та обмолочено – 4,5 тис. га ранніх зернових культур, або 87,7 % від площі збирання. Зокрема в господарствах населення 3 тис. га, або 90,4% до прогнозу та в сільськогосподарських підприємствах 1,5 тис. га, або 83%.

За оперативними даними намолочено зернових і зернобобових культур 19,2 тис. тонн зерна при середній врожайності 42,3,6 ц/га. В розрізі категорії по господарствах населення намолочено 12,9 тис. тонн зерна при середній урожайності 42,4 ц/га та агроформуваннях району 1,5 тис. тонн при урожайності 42 ц/га.

Озимої пшениці скошено й обмолочено 2,9 тис. га, що становить 92% посівної площі, середня урожайність складає 44 ц/га. Найбільша урожайність, на рівні 45 ц/га і вище, в таких господарствах як ТОВ «Зелена – нива», ТОВ «Промінь-Агро», ДСП «Агрофірма Гвіздівці». На сьогодні практично всі господарства завершили збирання пшениці.

Озимого ячменю по всіх категоріях господарств із площі 137 га намолочено 568 тонн при середній урожайності – 41,4 ц/га.

Ярої пшениці по району намолочено 868 тонн із загальної площі 242 га при середній урожайності 41 ц/га. Ярого ячменю у поточному році скошено1,2 тис. га та намолочено 5,1 тис. тонн зерна, зокрема в господарствах населення намолочено 4,6 тис. тонн при середній урожайності 42 ц/га, сільськогосподарські підприємства 457 тонн при урожайності 42 ц/га. Вівса та гороху по району намолочено відповідно 90 та 132 тонни.

Очікуваний валовий збір ранніх зернових та зернобобових по району становить 21,5 тис. тонн, що на 4,3 тис. тонн зерна більше ніж у минулому році.

В ході цьогорічної збиральної компанії отримано зерно кращої якості, ніж в минулому році, і майже 100% всього зібраного урожаю складає продовольче зерно пшениці 2 і 3 класу. Якість зерна говорить про те, що були правильно проведені підготовчі роботи аграріями нашого району, які внесли достатню кількість добрив і своєчасно провели комплекс захисних заходів проти шкідливих організмів та бур’янів, повідомляє начальник управління агропромислового розвитку Сокирянської РДА Іван Михайлович Варчук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 + 2 =