Прокуратура Сокирянського району намагається повернути громаді одного з сіл району земельну ділянку понад 25 га

Прокуратура Сокирянського району намагається повернути громаді одного з сіл району земельну ділянку понад 25 га. загальною вартістю 716 945, 27 грн. якою з 2009 року незаконно користується власник фермерського господарства, при цьому відмовляється та різними способами уникає навіть мінімального розміру, встановленої законодавством плати.

 

Так, прокуратурою Сокирянського району, за результатами перевірки проведеної в порядку нагляду за додержанням та застосування законів органами виконавчої влади та місцевого самоврядування при наданні земельних ділянок в оренду підготовлено та скеровано до Господарського суду Чернівецької області позовну заяву в інтересах держави до одної із сільських рад району, фермерського господарства та третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача – відділу Держкомзему у Сокирянському районі про визнання незаконним та скасування рішення сесії сільської ради, визнання недійсним договору оренди земельної ділянки та повернення земельної ділянки у власність територіальної громади. ЦІНА ПОЗОВУ – 716 945, 27 грн.

 

  Окрімявно порушеної процедури надання даної земельної ділянки в оренду, що буде предметом судового розгляду, цинічним являється в даному випадку те, що достовірно знаючи яким чином даний фермер набув у користування вказану земельну ділянку, незважаючи на задекларовану державою мінімальну плату за її користування у розмірі 3% від нормативної-грошової оцінки, прохання, вимоги, рішення сесії сільської ради, останній продовжує сплачувати за неї лише 1%, цим самим ігнорує один із найважливіших в умовах сьогодення Закон України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні».

 

  1. калина корал коментує:

    НІКОЛИ НЕ ПОВІРЮ,ЩО СОКИРЯНСЬКА ПРОКУРАТУРА ДІЄ ЗГІДНО ЧИННОГО ЗАКОНОДАВСТВА.
    ,БІЛЬШ ВПЕВНЕНА,ЩО ДЛЯ ПОВЕРНЕННЯ 25ГА. МАЄ ХТОСЬ ІНТЕРЕС ,ГАРНИЙ ШМАТ ЗЕМЛІ.А ЯКЩО ПО ЗАКОНУ ТО ПОТРІБНО ПЕРЕГЛЯНУТИ ВСІ ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ РАЙОНУ ТА М,СОКИРЯНИ,ТАМ Є БАГАТО ,ЩО ПОВИННО ЗАЦІКАВИТИ ПРАВОХОРОННІ ОРГАНИ.

    • Льоня коментує:

      Зміни до податкового кодексу, щодо сплати орендної плати не менше 3% прийняті в 27 березні 2014 р. а договір оренди земельної ділянки зареєстрованний в 2009 р. На період заключення договору діяла норма не менше земельного податку (земельний податок становить 0,1% від нормативно грошової оцінки земельної ділянки). Отже, звітний період складав до 1 лютого 2014 р. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 34 = 39