РОДИНА – головна цінність кожної людини…

Щорічно 8 липня в Україні відзначається День родини. Дата вибрана не випадково. Адже саме цієї літньої днини в народі з давніх-давен святкують День благовірних князя Петра і його дружини Февронії, а ці святі вважаються покровителями християнського шлюбу.

У четвер, 8 липня, в центральній бібліотеці Сокирянської міськради з нагоди Дня родини проведено цікавий, змістовний і пам’ятний для всіх учасників захід. На святкову тематичну зустріч за «круглим столом» були запрошені активні читачі бібліотеки, представники поважних родин, творчої інтелігенції міста.

Привітавши всіх зі святом та окресливши мету заходу, задала гарний тон подальшій розмові ведуча Наталія Груба. Відтак прозвучали теплі, зворушливі розповіді присутніх про добрі традиції та цікаві моменти із життя їхніх родин, про особливі духовні цінності, які передаються із покоління в покоління, про те, як важливо навчати своїх дітей, онуків і правнуків шанувати набутки доброти та гарних взаємостосунків. Цікавими були спогади про роки дитинства і юності своєї і сусідських родин Людмили Власової, про мудрість батьків і важливість сімейного виховання – Раїси Бондар, Софії Ігнатюк, Марини Дальдерової, Катерини Тищенко та ін.

Особливий інтерес у присутніх викликала участь у святковій зустрічі шанованого подружжя Хілько – Марії Іваніни та Олега Олексійовича. Ветеран бібліотечної сфери торкнулася у своєму виступі болючого питання закордонних заробітків українців, а також наголосила на потребі завжди залишатись нам оптимістами, постійно наповнювати себе позитивом і креативом, не зважаючи на вік. А Олег Олексійович (колишній головний архітектор Сокирянського району) розповів про те, як обирав для себе професію, про сина Ігоря, який став визнаним художником і викладачем університету, про те, що й онук Олексій уже працює архітектором. А ще О.О.Хілько продемонстрував учасникам «круглого столу» багату колекцію виготовлених ним ложок і ложечок, матеріал для яких обирає сам із різних порід дерева. До цього гарного захоплення колись давно його долучив син, і відтоді Олег Олексійович виготовив вже не десятки, а сотні оригінальних виробів…

Під час заходу з нагоди Дня родини зворушливо розповіла про родину свого чоловіка та прочитала власні вірші народна поетеса Лариса Тулюлюк-Кушнір. А викладач музичної школи Тетяна Андронік, пригадавши цікаві моменти сімейних традицій, також виконала під власний акомпанемент пісні «Родина», «Ніжність», «Зеленеє жито» та ін.

Директор Центральної бібліотеки Оксана Георгіян щиро подякувала всім учасникам зворушливого заходу, що проходив під девізом: «З родини йде життя людини», побажала сімейної злагоди, миру, щастя і добра.