Рятувальники наголошують про небезпеку пожеж на відкритій території
не паліть траву копия

Останнім часом значно збільшилась кількість пожеж на відкритій території. Лише протягом вихідних днів пожежно-рятувальні підрозділи 31 раз виїжджали на ліквідацію пожеж, спричинених загоранням сухої трави. У результаті вогонь знищив понад 74 га сухої рослинності. А основною причиною виникнення пожеж на відкритих територіях є саме людський фактор – необережне поводження з вогнем.

Вражаюча статистика свідчить про легковажність людей. Можливо тому, що не всі до кінця усвідомлюють небезпеку таких пожеж. Але загорання, спричинені спалюванням сухої трави, завдають великої шкоди не тільки довкіллю. Вони небезпечні тим, що за короткий проміжок часу набирають великих розмірів. На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км. за годину, а у вітряну – до 30 км; висота полум’я досягає 2-х метрів. Проте найбільшу небезпеку несе пожежа, яка розповсюджується при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості. Як правило, територія таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується в 2-3 рази. Гасіння таких пожеж пов’язано з подоланням великих труднощів, затратою значних матеріальних засобів і людських ресурсів.

Рятувальники вкотре застерігають буковинців суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, бути вкрай обережними у поводженні з відкритим вогнем, не розпалювати багаття біля будинків та садиб та не спалювати суху траву, а також не залишати без нагляду розпалене багаття. Адже байдуже ставлення до власної безпеки та довкілля може не тільки знищити природу, а й призвести до перекидання вогню на сусідні споруди і знищення їх, стати причиною трагічних випадків.

Шановні громадяни! Будьте максимально відповідальними та дотримуйтесь основних заходів безпеки. Вони не вимагають ніяких матеріальних витрат, але їх своєчасне й ретельне виконання дозволить вберегтися від біди. Служба порятунку закликає вас не випалювати сухостій, листя та сміття, не розводити вогонь на відкритих територіях, а у разі пожежі негайно телефонувати за номером «101».

Головне управління ДСНС України у Чернівецькій області