«Щедрик щедрик, щедрівочка…»

Ми щедруєм і співаєм під вікном.

Щастя, долі вам бажаєм всім гуртом.

Хай квітують ваші ниви золоті,

Щоб життя було щасливе в майбутті.

У четвер, 13 січня українці відзначали Щедрий вечір, а також свято Маланки. Так, у ніч на 14-те настає Старий Новий рік, зі святкуванням якого пов’язано безліч традицій та обрядів.

В українських традиціях свято Маланки об’єднало давні різдвяні звичаї. Так, одним із найвідоміших є водіння кози, коли якогось хлопця перевдягали в Маланку та водили по домівках, співали пісні з сценками. Коза символізувала вмираюче та воскресне божество, а сам обряд мав залучити багатство та добрий урожай.

13 січня у закладі дошкільної освіти «Суничка» с. Василівка відбулася музична розвага «Щедрик щедрик, щедрівочка» за участю педагогів та вихованців садка. Дошкільнята й вихователі, одягнувши народне вбрання виконували ролі Маланки, Кози, Козеняти, Лікаря, Господині, Господаря та інших героїв. Під час Маланки лунали дзвінкі давні місцеві щедрівки і щирі слова-побажання. Справді святковий настрій вирував у закладі під час усього дійства.

Діти з задоволенням приймали участь у театралізованій виставі, вживалися у ролі щедрівників. В цілому атмосфера сприяла підвищенню святкового настрою, виникненню почуття радості від участі у чарівному святі Маланки.

Кожен рік, народження Христа нагадує про те, що Бог  завжди з нами, пам’ятає про нас та любить. Він бажає нам всім миру та добра, щоб зірка, яка зійшла над Вифлеємом в час його народження, освітила нам шлях до щастя та добра.

Колектив ЗДО «Суничка» вітає всіх з найзагадковішим святом – зі старим Новим Роком. І нехай він дійсно буде новим і принесе нові успіхи, починання, подарунки, радісні миті і щасливе мирне життя.

 І нехай Святий Василь додає здоров’я й сил,

Хай добро в сім’ї ведеться, хай завжди вам все вдається!