Скільки маємо дичини?
FB_IMG_1643120747606

Сніг – один з найкращих помічників для підрахунку мисливських тварин. Відтак, щороку після завершення сезону полювання в мисливських угіддях ДП «Сокирянське лісове господарство», як і у всій Україні, державна лісова охорона та єгерська служба проводять облік диких тварин, на підставі якого визначають норми відстрілу на наступний мисливський сезон, ухвалюють рішення про часткову чи повну заборону полювання на певний вид дичини.

Метою обліку є виявлення чисельності та територіального розміщення тварин. Таксація – робота не з легких, адже потрібно максимально точно визначити кількість дичини у лісовому масиві.

На виконання вимог Закону України «Про мисливське господарство та полювання» з 31 січня по 21 лютого на території мисливських угідь підприємства та землях держрезерву мисливського фонду буде проведено плановий облік мисливських тварин. Підрахунок мисливської фауни в даних угіддях буде проводитись шляхом спостережень та методом шумового прогону. Такі заходи дають змогу більш точно визначити чисельність мисливських тварин та місця їх перебування.

Відтак на Сокирянщині мисливствознавці обліковуватимуть дичину 2-3 лютого в межах єгерського обходу №1 (Романковецьке лісництво), 4-7 лютого – єгерського обходу №2 (Сокирянське лісництво) та з 17 по 18 лютого – єгерського обходу №3 (Ломачинецьке лісництво). На Хотинщині подібну процедуру проведуть 1 лютого на території єгерського обходу №4 мисливського господарства «Придінстровське» (Хотинське лісництво), з 9 по 11 лютого – на території єгерського обходу №3 (Клішківецьке лісництво), 14 -17 – обхід №2 (Колінківське та Рухотинське лісництво) і завершиться своєрідна інвентаризація мисливських тварин у єгерському обході №1.

Разом з працівниками лісгоспу в таксації братимуть участь спеціалісти Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства, управління екології та природніх ресурсів Чернівецької ОДА, екологічної інспекції, держпродспоживслужби, відтак запрошуються представники громадських організацій.

Щороку таку статистику щодо фауни наших лісів широко оприлюднюють, і кожен бажаючий може ознайомитись з різноплановою картиною наявності диких тварин у нашому краї.

Пресслужба ДП «Сокирянське лісове господарство»