Сокирянщина отримала відзнаку на Третьому Національному фестивалі гончарства – «Гончарний Всесвіт в Україні-2014»

Як повідомляє відділ культури райдержадміністрації днями делегація Сокирянщини взяла участь в Третьому  Національному фестивалі гончарства, міжнародному мистецькому ярмарку «Гончарний Всесвіт в Україні-2014», який проходив в столиці українського гончарного ремесла  с. Опішне, що на Полтавщині. На запрошення організаторів фестивалю журналіст-краєзнавець, директор Сокирянського історичного музею Олександр Чорний і директор музею гончарства Іван Гончар побували на святі гончарів.

У рамках цього хвилюючого і радісного свята відбулася багато заходів, в тому числі й церемонія офіційного оголошення результатів і нагородження переможців VІІІ Національного конкурсу публікацій на теми керамології, гончарства, кераміки в Україні «КеГоКе-2014».

У числі багатьох авторів книг, статтей, рецензій і досліджень в царині гончарства, що стали переможцями конкурсу за результатами публікацій 2011-го,  і наш земляк Олександр Чорний. Його книга «У царстві коболчинського глечика» зайняла ІІІ місце у номінації «Краща науково-популярна, публіцистична публікація». Вона розповідає про майстрів кераміки села Коболчин Сокирянського району, де зародився один із найдавніших гончарних осередків у Бессарабсько-Буковинському краї, знайомить з історією села, цікаво і захоплююче повідує про місцевий музей гончарства, який створив і нині очолює потомственний гончар, заслужений працівник культури України Іван Гончар.

В урочистій обстановці при широкій громадськості співголова Національної експертної керамологічної ради директор Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Олесь Пошивайло вручив переможцю Олександру Чорному Диплом, грошову премію та побажав нових творчих здобутків.

Під час фестивалю сокирянці спілкувалися з місцевими майстрами, художниками-керамістами, науковцями, оглянули майданчики і зали музею-заповідника, де експонуються мистецькі керамічні роботи і скульптури, національні виставки кераміки в Мистецькій галереї Центру розвитку духовної культури, побували в меморіальних музеях-садибах  гончарської родини Пошивайлів, славетної гончаки Олександри Селюченко, а також в музеї мистецької родини Кричевських.

Разом із іншими майстрами гончарної справи, що були гостями свята, буковинський маестро І. Гончар дав майстер-класи по виготовленню горщиків для багатьох охочих юнаків і дівчат, поділився секретами своєї майстерності з колегами.

А на майдані, де вирував яскравий, багатий та дзвінкоголосий ярмарок, пропонувались і купувались найрізноманітніші гончарні вироби    від улюблених для багатьох опішнянських свистунців до знаменитих на весь світ розмальованих керамічних тарілок, горщиків, ваз і великих художніх виробів.

Захоплені витворами місцевих і приїжджих майстрів, сокирянці подарували гончарам з Опішного, Львова, Харкова, Києва та інших міст книжку-переможницю «У царстві коболчинського глечика». З дарчим підписом автора повезла особистий подарунок до столиці України і помічник міністра культури України Світлана Яценко, яка виступала на урочистості перед  учасниками фестивалю та оглянула представлені гончарні вироби на ярмарку.

Повідомляє сайт Сокирянської РДА.

20140628_123531 20140628_160144

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 + 8 =