«Сокирянщина у бібліомаршрутах»: село Шишківці

Рідна земля! Рідне село! Вони зігрівають душу кожного із нас. Це тепло    проникає глибоко до серця , і де б ми не були, манить до себе, кличе з далеких доріг до рідного села, до отчого дому. Здається, немає нічого кращого на світі за побачення зі знайомими вулицями, батьківською хатою, рідними місцями…

Село Шишківці – це чарівна картина природи, де вирізняються вічно зелені сосни та ялинки. А ще воно пишається своєю молодістю і гарною вродою та щирими і працьовитими людьми. Це один  з наймолодших населених пунктів району і має досить цікаву історію. Перша згадка про село датується 1920 роком. Воно утворилося унаслідок переселення жителів молдавського села Колінківці Хотинського району.

…Після перевороту, у жовтні 1917 року, бідним людям почали роздавати землю. Жителям села Колінківці була запропонована територія, яка належала колись панам Каземіру та Вербицькому, між селами Романківці та Вашківці Сокирянського району.

Першим переселенцям довелося пережити складний, переповнений хвилюванням і тривогою період. У Шишківцях ще й тепер пам’ятають, що люди шукали будь-яке вільне місце, де можна було би прижитися та назвали нове поселення Шишківцями, бо неподалік Колінківців, розташувалось село з такою ж самою назвою, в якому проживали їх родичі та друзі…

Шишківці сьогодні – сучасний населений пункт, повністю газифікований, більшість вулиць заасфальтовані та освітлені. Населення – 1725 жителів, до послуг яких функціонують амбулаторія загальної практики сімейної медицини, відділення зв’язку, 6 магазинів, загальноосвітня школа, ДНЗ, Будинок культури та бібліотечна установа, в якій розміщено Інтернет – центр, що надає можливість безкоштовного доступу до мережі Інтернет. В селі діють православна церква та молитовний дім.

Основна гордість села – це його люди: працьовиті, талановиті, щирі. Серед випускників місцевої школи є багато вчителів, лікарів, спеціалістів лісового та сільського господарств, підприємців. Шишківчани пишаються досягненнями землячки Єлизавети Кадельник, талановитої молодої оперної співачки, яка прославляє село на великих сценах Англії, Америки, Німеччини, Європи.

Вишивка – це один із найпоширеніших видів народної творчості, яким захоплюються жінки села. Вишиті вироби майстринь Єлизавети Кадельник, Марії Мельничук, Олени Кадельник, Галини Орошан, Віри Фрицак, Марії Кадельник, Єлизавети Гелич, Параски Тодоріки є окрасою народознавчого куточка бібліотеки та різноманітних виставок народних умільців. Кожен відвідувач може відчути те добро, яке надходить від рушників-оберегів, створених односельчанками-вишивальницями.

А ще Шишківці вирізняються своєю самобутньою культурою, молдавськими звичаями, музикою та піснями. Ці люди зберігають обряди, які привезли на нове місце їх діди-прадіди, передають з покоління в покоління традиції. Фольклорний колектив «Хора», який діє при будинку культури, згуртував усіх, хто небайдужий до народної пісні, – молдавської та української..

Неповторне село Шишківці змінюється з кожним днем. Воно живе, молодіє, розквітає новобудовами, дзвенить дитячим щебетом багатодітних родин.