Сокирянський лісгосп першим у області розпочав весняну посадку лісів

Цього року через аномально теплий кінець зими та раннє тепло лісівники державного підприємства “Сокирянське лісове господарство” приступили до весняної лісокультурної кампанії, тобто до висаджування лісу, значно швидше, ніж завжди. Уже висаджено більше половини заплановано обсягу.

 

Лісівники Сокирянщини та Кельменеччини розпочали заходи у рамках весняної лісокультурної кампанії 4 березня. Метою її проведення є не тільки створення нових лісів, а й виховання дбайливого ставлення молоді до природи загалом та її дуже важливої частини – лісу, до збереження існуючих та створення нових зелених насаджень у населених пунктах, упорядкування місць масового перебування і відпочинку населення. Важливою складовою акції є створення нових місць рекреації населення та пропагування екологічних знань. Лісівники сподіваються, що ці заходи сприятимуть формуванню у громадськості, а особливо у підростаючого покоління, відповідного природоохоронного світогляду, роз’ясненню широким колам громадськості важливості створення лісових насаджень, як одного з основних чинників збереження біорізноманіття та екологічної рівноваги на планеті, а також сприятимуть популяризації професії лісівника та підвищенню довіри населення краю до діяльності лісогосподарської галузі.

Крім того, плануємо провести озеленення та благоустрій садиб лісництв, лісових кордонів, парків, алей. За доброю традицією збільшиться мережа рекреаційних пунктів для відпочинку населення на природі неподалік автодоріг. Цього року це відбудеться в урочищах «Вишнева» Ломачинецького лісництва та  «Новоселиця» Іванівецького лісництва. Обов’язково буде проведений благоустрій усіх існуючих рекреаційних пунктів та місць відпочинку у лісах, джерел, колодязів у лісах.

Цьогоріч 107 тисяч молодих деревцят будуть висаджені на площі 32 га.

Основною лісовою породою, що висаджуватимуть лісівники, буде, звичайно ж, дуб звичайний. Хоча під час створення нових лісів у порядку лісорозведення на землях, що вийшли з-під сільськогосподарського використання, разом з дубом червоним саджатимуть і інші породи: ясен, клен, липу. Як і століття тому, посадку молодих сіянців здійснюють за допомогою спеціального знаряддя – меча Колесова.

Щороку на спеціальних плантаціях ми висаджуємо молоді ялини чи ялиці, які у майбутньому стануть новорічними красунями. Вирощування новорічних ялинок на плантаціях дозволяє не рубати хвойних дерев у лісі, яких у лісфонді ДП “Сокирянське лісове господарство” дуже мало.

Лісівники запрошують всіх вкласти свою частку в прекрасну справу збереження та благоустрою «зелених легенів» планети та долучитися до посадки лісу та очищення лісів від сміття.

 

Володимир Дзик, інженер лісового господарства