Сокирянці не допустили розпалення ворожнечі у районі

Демократія — політичний режим, за якого єдиним легітимним джерелом влади в державі визнається її народ. При цьому управління державою здійснюється народом, безпосередньо, або опосередковано через обраних представників. В силу подій, що сталися в нашій країні, єдиною легітимною владою на Сокирянщині залишаються місцеві ради, депутати та сільські і міський голови, яких обрали мешканці району. Чому ж сторонні люди намагаються різними методами і засобами вплинути на рішення місцевих депутатів та територіальних громад? Чи це не пряме порушення Конституції нашої держави? Для чого змушувати посадовців писати заяви на звільнення, принижуючи їх, якщо найближчим часом буде призначено голів місцевих адміністрацій, які зможуть самостійно підібрати собі команду для виконання законних повноважень?
У середу надзвичайно емоційно та агресивно пройшла сесія Сокирянської районної ради, проведення якої ініціювали 15 депутатів з депутатської групи «Сокирянщина». З самого ранку до адмінбудівлі райради почали сходитись небайдужі мешканці району та члени загонів місцевої «народної самооборони», що була утворена днями. Політичні погляди учасників імпровізованого мітингу різнились, але об’єднувала всіх одна мета – зберегти мир та спокій в районі, уберегти майно громади та місцевих жителів від можливого нищення, як це відбувається у інших регіонах. Близько 9 години до найвіддаленішого райцентру області на супер дорогих іномарках завітали гості з обласного центру – активісти Чернівецького автомайдану та «Правого сектора» на чолі з Олексієм Коломійцем. Мета прогресивного десанту, як самі ж вони повідомили, «вплинути на перебіг голосування».
Хоч вхід до приміщення районної ради був перекритий представниками місцевої «самооборони», всіх бажаючих пропустили без перешкод до сесійної зали, єдиним проханням було зняти маски та не заважати конструктивній роботі депутатів.
До початку сесійної роботи до присутніх у залі засідань звернувся помічник народного депутата України, голова страйккому області Олексій Коломієць. Продовжуючи автомайданівця, кілька слів намагався сказати місцевий активіст Ігор Пунга.
Активісти Чернівецького автомайдану та ще кілька місцевих мешканців намагались принизити та залякати депутатів Сокирянської районної ради, звинувачуючи їх у всіх гріхах колишнього Президента та його оточення, обурена таким ставленням до себе і колег, слово взяла депутат райради від Грубнянської громади, завідуюча медичною установою цього села Марія Олійник.
Намагався зняти напругу в залі засідань колишній голова райдержадміністрації Василь Козак, він, зокрема, проінформував, що не претендує на посаду голови органу місцевого самоврядування району, а йде в опозицію і буде контролювати діяльність влади як народний обранець.
Приступивши до роботи у надскладних умовах, місцеві депутати вирішили першими розглянути бюджеті питання, що б дозволило нормально функціонували закладам освіти та охорони здоров’я району. Це визвало обурення гостей, і на їх вимогу депутати двічі переголосовували порядок денний і двічі стояли на своєму.
Відтак, заслухавши та затвердивши показники виконання районного кошторису за 2013 рік та внісши зміни до цьогорічного бюджету, депутати почали обговорювати можливі кандидатури. Представники фракії «Фронту змін» у райраді запропонували кандидатуру лікаря райлікарні Світлани Іванічек, а депутатська група «Сокирянщина» – аграрія з Сербичан Василя Гафінчука. Підготовка до процедури таємного голосування проходила прозоро та гласно: всі бажаючі мали можливість спостерігати за виготовленням бюлетенів, опечатуванням скриньки для голосування. До сесійної зали були занесені кабінки для голосування. Тут же в сесійній залі, прилюдно, лічильна комісія провела підрахунок голосів, про результати голосування повідомив голова лічильної комісії Михайло Топорівський: головою районної ради обрано Світлану Василівну Іванічек, за її кандидатуру проголосували 26 депутатів. Кандидатуру Василя Іванович Гафінчука підтримали 8 народних обранців. Один депутат не підтримав жодного кандидата.
Також розглядали питання суспільно-політичної ситуації в країні, яке плавно віддзеркалилось на ситуації в районі. Депутати районної ради, освітяни у своїх виступах підкреслили, що основним завданням на сьогодні є збереження стабільної ситуації в районі, забезпечення громадського порядку, попередження міжнаціональної ворожнечі, вияв толерантності та виваженості. Емоційним був виступ Ярослава Федоришина.
До дотримання законності закликали начальник міліції та прокурор району. Вони наголосили, що правоохоронні органи стоятимуть на захисті прав громадян та охорони спокою жителів населених пунктів.
Останнім взяв слово один з активістів «Правого сектора», який попросив вибачення за зухвалість своїх колег, наголосивши, що це їх робота.
Відтак Сокирянська районна рада отримала нового керівника, а територіальна громада Сокирянщини – уточнений бюджет на 2014 рік і спокій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 + 1 =