«Стабільний розвиток Сокирянщини мають забезпечувати ефективні управлінці та стійке бажання спільно змінювати наше життя на краще»: ексклюзивне інтерв’ю з головою Сокирянської районної ради Василем Васильовичем Козаком
IMG_3308 - копия

Хоч і з карантинними обмеженнями, але на Сокирянщині ефективно стартував новий 2020-2021 навчальний рік. В усіх навчальних закладах пролунав перший дзвоник, що покликав за парти школярів – від малого до великого. На новий рівень вийшла освітня мережа району – тепер у краї функціонують 6 опорних навчальних закладів зі своїми філіями. Модернізується матеріальна база шкіл та садочків, ремонтуються дахи, утеплюються фасади, упорядковуються прилеглі території. Зроблено – чимало, ще більше проєктів – у планах. Про досягнення освітньої галузі Сокирянщини, головні пріоритети та завдання ми маємо розмову з головою районної ради Василем Васильовичем Козаком.  

– Перш за все, хочу всіх школярів та освітян привітати з початком нового навчального року. Усі освітні установи району до форми проведення свята Знань підходили індивідуально – десь відбулися урочисті лінійки для першокласників та випускників, у малих навчальних закладах – запрошували всіх школярів, але з дотриманням карантинних вимог, а хтось проводив святкові перші уроки. Формат відзначення Дня Знань – не важливий, головне, що діти пішли до школи, здобуватимуть освіту у прекрасно обладнаних кабінетах, виховуватимуться у закладах, що охайні, теплі, сучасні.

– Василю Васильовичу, вас цьогоріч запросили на свято Першого дзвоника у Ломачинецьку школу. Учнів та батьків зустріла кардинально оновлена будівля. Чи всі роботи у закладі вже завершені?

– У Ломачинцях відбулося гарне свято. Мені пощастило привітати 15 тамтешніх першокласників, що переступають у цьому році поріг оновленої, модернізованої, сучасної школи.

Всі знають, що, незважаючи на те, що на рахунку Новодністровської міської ради «лежать» більше 5 мільйонів ломачинецьких коштів, ми з районного бюджету направили 1,5 мільйона гривень на ремонт основного корпусу школи. Ми його перекрили та утеплили, оновили фасад. Така ж ситуація зі спортзалом та їдальнею. Роботи ще не завершені. Відділ освіти вже оголосив новий тендер, щоб була змога повністю закінчити зовнішні ремонтні роботи. Залишиться провести тільки внутрішні опоряджувальні роботи.  На часі – косметичний ремонт їдальні Ломачинецької школи.

А яка ж, все таки, доля цих чималих коштів, що не належать Новодністровській міській раді, але нею утримуються? Є шанс їх повернути тим, кому вони призначені законом?

– Ситуація абсурдна. Наразі із Новодністровською міською радою ми у «процесі переписки» і до виважених, обґрунтованих дій тамтешні чиновники не мають бажання переходити. Хоч і маємо чіткі інструкції від Міністерства фінансів і Міністерства освіти і науки України, які передбачають передачу цих грошових ресурсів районному бюджету.

Знаю, що на нещодавній сесії Новодністровської міської ради один із депутатів ставив запитання очільникам, чи вони можуть використовувати ці гроші. Відповідь була – «НІ», а от на репліку, чого ж їх не повернути тим, кому вони належать за законом, аргументів у новодністровських керманичів не знайшлося. Тож тут все очевидно, – це просто спекулювання та штучне «нагрівання» ситуації. Як далі розвиватимуться події, – побачимо. На мою думку і Кабмін, і Верховна Рада України поставили крапку у цьому питанні. Ломачинецька сільська рада – це частина Сокирянської об’єднаної громади Дністровського району.

– Повернімося до обговорення позитивних змін у галузі освіти – Грубнянський НВК. Чиїм коштом його модернізують?

– Ремонт школи у селі Грубна – це об’єкт депутата Верховної Ради України Валерія Івановича Божика. За його сприяння Уряд виділив 1,5 мільйона гривень на оновлення покрівлі у цьому навчальному закладі. Її капітально відремонтували із застосуванням енергозберігаючих технологій, замінили систему водовідведення. Цей навчальний заклад раніше був утеплений. Тож тепер залишається займатися тільки внутрішнім косметичним ремонтом.

– Знаємо, що наразі тривають також ремонтні роботи у ДНЗ «Чебурашка» села Романківці…

– Так, ремонт цього об’єкту частково фінансується з обласного бюджету. Наразі там повністю утеплюють приміщення дитсадка і здійснюють благоустрій території. Працюємо над тим, щоб привести до ладу систему водопостачання.

– Дійсно, всі бачать, що зроблено чимало. А що – у перспективі? Є проєкти, які ось-ось почнуть втілювати?

– Звичайно, зараз відбуваються тендерні процедури на декілька об’єктів. Першочергово необхідно приступити до перекриття даху Михалківської школи. У планах – зробити це до нового року. А також найближчим часом плануємо утеплити фасад дитячого садка у Сербичанах. Роботи ще багато, головне – цілеспрямованість та бажання разом, спільними зусиллями змінювати все на краще. Тоді, впевнений, все вдасться!

– Дякуємо вам, Василю Васильовичу, за розмову. Позитивні зміни ми всі бачимо не тільки в галузі освіти, тож про інші досягнення – у наших наступних публікаціях. Не пропустіть!

Анастасія ДОБРОВОЛЬСЬКА