Сучасний учитель

Є вчителі, зустріч із якими приносить особливу радість і задоволення. Поговориш з такою людиною – ніби води нап’єшся з чистої криниці, станеш щедрішим, багатшим душею. У них натхненні обличчя, що світяться внутрішнім промінням доброти та краси людської. Є вчителі, які найголовнішою запорукою міцних знань учнів вважають вимогливість. Але ця вимогливість зігріта глибокою душевною теплотою, любов’ю до дітей.

Саме такою цілеспрямованою, енергійною і безкомпромісною, і  разом з тим справедливою, людяною, щирою, душевною та безмежно закоханою у свою справу є вчитель географії Вашківецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Добровольська Оксана Валентинівна.

Вчителем не стають, ним народжуються. А народилася  Оксана Валентинівна у вчительській сім’ї. Не раз їй доводилось бачити як навчає дітей мама, чути розповіді батька  про досягнення своїх вихованців.  Тому і не дивно, що вона не просто продовжила сімейну традицію, а серцем відчула своє покликання – учити дітей жити в сучасному суспільстві, любити свою землю, плекати в душах добро й людяність.

Оксана Валентинівна – це творча особистість, людина віддана своїй справі, яка любить та вміє працювати, володіє ефективними формами організації навчально-виховного процесу. Основні риси її педагогічної майстерності – вміння цікаво й дохідливо подати програмовий матеріал, невимушено спілкуватися з дітьми. Вона домагається, щоб кожен новий урок для класу став невеличкою перемогою на дорозі до пізнання. На  уроках географії діти не просто вивчають певний матеріал, а разом з учителем подорожують різними куточками нашої планети.

Сучасний учитель – це той, у кого на уроці щасливі всі діти, розумні, й не дуже, талановиті, й не зовсім. Оксана Валентинівна          завжди знаходить вірний шлях до учнів, тому що йде до них з добрим словом і відкритим серцем. ЇЇ робота не закінчується дзвоником з уроку. Все, що учні одержують в спілкуванні з нею, стає частиною їхньої особистості. Оксана Валентинівна добре володіє не тільки традиційною методикою викладання географії, вона активно застосовує інноваційні технології, в даний час працює над впровадженням інформаційних технологій в практику викладання. Саме раціональне використання комп’ютерної підтримки у викладанні  вчитель демонструє на відкритих уроках. На її уроках немає монотонності, учні завжди активно працюють.

Вчитель Добровольська О.В. у своїй роботі широко використовує елементи розвивального навчання, тому що переконана, що знання повинні здобуватися, а не даватися в готовому вигляді. Як справжній учитель, вона сама є учнем і намагається поділитися зі  своїми вихованцями радістю навчання, а не своїм викладанням. Педагог організовує навчальний процес таким чином, щоб учні в ході самостійного пошуку ідей та їх обговорення навчали один одного; допомагає створити атмосферу підтримки, взаєморозуміння, терпимості, дружелюбності. Урок – це перше вогнище, зігрівшись біля якого дитина прагне стати мислителем. А найважливіша виховна мета уроку в тому, щоб запалити у маленької людини вогонь пізнання. Чекають дитячі очі від вчителя чогось незвичайного. І тоді шукає Оксана Валентинівна те особливе, і відкриває свої таємниці, і ділить себе на дітей усіх. Адже кожне слово вчителя – це зерно, що лежить в озимому полі. Настане весна, проклюнуться зерна, потягнуться до сонця паростки, і забуяє лан життя.

Крок за кроком  вчителька пізнає своїх дітей, їхній духовний світ, застосовуючи ті методи і прийоми, які торкаються струн дитячої душі. Кожна дитина для неї рідна,геніальна, неповторно індивідуальна, і для кожного на уроці  вчителька створює комфортні умови для самореалізації. На її уроках ніхто не нудьгує, адже вона несе учням віру в свої сили.

Ось така вона: просто вчителька, просто жінка, формулою успіху  якої є професіоналізм та відповідальність.

 

Вчитель географії Сербичанського НВК Кузик В.А.

 

Учитель-новатор

Добровольська Оксана Валентинівна, вчитель географії ЗОШ I – III ступенів с.Вашківці, представляла не лише Сокирянський район, а всю Чернівецьку область на III етапі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2014» в м.Миколаєві.

На районному рівні педагог вдало провела ділову гру «Ток-шоу «Термометр»», урок у 8 класі «Географічні відомості про територію України в античні часи», презентувала свій власний досвід та в результаті отримала  заслужене I місце.

На обласному етапі рівних їй не було. Оксана Валентинівна показала учасникам майстер-клас на тему:«Система накопичення балів», провела урок у 6 класі «Основні форми рельєфу Землі. Зміна рівнин під впливом внутрішніх та зовнішніх процесів». Конкурсантка склала фахове тестування, написала есе та захистила власний досвід роботи.

На Всеукраїнському етапі конкурсу Оксана Валентинівна здобула безцінний досвід, заявила про себе на всю Україну, як про творчу особистість та «Учителя-новатора».

Урочисте закриття третього (заключного) етапу конкурсу відбулось 10 квітня 2014 року у приміщенні обласного Будинку художньої творчості Департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської обласної державної адміністрації.

Всеукраїнський конкурс «Учитель року» – один із способів привернути увагу громадськості до підвищення престижу й стимулювання працівників сфери освіти, популяризації їх кращих досягнень, педагогічних надбань і професійної майстерності. Тому ми гордимося тим, що в нашому районі є такий «Учитель -новатор», як Добровольська Оксана Валентинівна.

 

                                                              Всю доброту, яка існує в світі,

Всю радість, що живе серед людей,

Теплі слова, найкращі в світі квіти

                                                                 Дарує щиро буковинський край.

Полонка І.А.,

методист РМК УОМС РДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 21 = 31