Ситуація з поширенням коронавірусної інфекції на Сокирянщині вимагає злагоджених та відповідальних рішень
116875527_189106779297608_6907086746657109342_o

Останніми днями фахівці підтверджують на Сокирянщині все більше і більше випадків інфекційного захворювання COVID-19. Чимало пацієнтів ще очікують на результати ПЛР-тестування. Ситуація в районі перетинає «червоний» рубіж небезпеки. Інфекційне відділення Сокирянської райлікарні переповнене більше , ніж на 50%. Очевидно, що заходи карантинних обмежень в краї потребують підсилення.

Саме ці актуальні питання обговорили сьогодні на позачерговому засіданні комісії ТЕБ та НС, що відбулася за участі голови Сокирянської районної ради Василя Козака та заступника голови Сокирянської РДА Олександра Янчака.

Актуальну статистику, нові дані стосовно хворих та тих, хто має підозру, присутнім повідомив заступник директора КНП «Сокирянська районна лікарня» Андріан Пижик. Він зауважив, що у понеділок, 27 липня, до інфекційного відділення поступили 5 людей, з них – у 4  підтвердили  коронавірусну інфекцію COVID-19. Це троє жителів міста Сокиряни та одна людина із Вашківців.

28 липня, у вівторок, до лікарні потрапило ще троє хворих – коболчинець та двоє жителів села Білоусівка. На щастя, у двох корона вірус не підтвердився, ще один хворий очікує на результати повторного тестування.

29 липня до інфекційного відділення доставлена  ще одна людина з Сокирян. Вчора з підозрою на COVID-19 госпіталізували ще 5 людей – 4 з міста Сокиряни та один романківчанин. Результати ПЛР-тестування очікуються.

Сьогодні вранці до лікарні поступили ще двоє жителів райцентру. Таким чином, станом на 31 липня у інфекційному відділенні перебувають 16 хворих. З них у чотирьох підтверджена коронавірусна інфекція, троє – мають негативні результати, їх продовжать лікувати вже у терапевтичному відділенні, 9 людей – з підозрою.

Як бачимо, осередком нового спалаху розповсюдження інфекції COVID-19 є місто Сокиряни. За п’ять днів госпіталізовано 11 жителів райцентру. Тим часом, представники влади громади продовжують не з’являтися на засідання районної комісії ТЕБ та НС. Керівництво Сокирянської міської ради проігнорувало запрошення долучитись до спільного  вирішення проблем та  ситуації, що склалась.

Прикро те, що це – уже тенденція дій міських чиновників. Стан справ у Сокирянах із поширенням коронавірусу – м’яко кажучи,  екстремальний. А ставлення влади – безвідповідальне. Містяни скаржаться, що про карантин вже всі забули, багато запитань до роботи ринків. Все частіше можна стати свідком нарікань про недотримання вимог – відсутність температурного скринінгу, маскового режиму, дезінфекції тощо. Поруч з тим, вже тиждень, знаючи про ріст рівня захворюваності у місті, відсутня будь-яка реакція представників влади ОТГ. А конкретних виважених дій і поготів не дочекаєшся…

За прогнозами медиків, вірус продовжить стрімко поширюватися, якщо не посилити карантинні обмеження. А сьогодення показує, що люди перестали дотримуватися елементарних заходів безпеки, регулярно порушуються масковий та дистанційний режими.

Тож голова Сокирянської районної ради Василь Козак під час роботи цього важливого органу – комісії ТЕБ та НС зауважив, що працювати потрібно на випередження. Відтак закликав представників профільних служб краю ефективніше організувати свою роботу, щоб не допустити стрімке поширення коронавірусу на Сокирянщині.

«Якщо доведеться, то запровадимо жорсткіші заходи. Хай вони будуть і непопулярні, але допоможуть стримати ріст коронавірусної інфекції в краї. Наша ціль – попередити розповсюдження хвороби та ефективно працювати з виявленими випадками», – повідомив Василь Козак.