Територія національного природнього парку «Хотинський» багата на первоцвіти

Перші чудові квіти після тривалої зими тішать нас своєю красою, їм не страшні ані сніг, ані злі морози. Первоцвіти – безцінний дар природи, перша посмішка весни, прикраса лісів! До примхливої природи ці ранні квіти чудово пристосувались. Перші квіти після тривалої зими приносять величезну втіху для душі. Прогулянка до лісу ранньої весни – просто спокуса. Руки так і тягнуться до квітів Але не поспішайте рвати це чудо!

Неповторне диво — квіти! Вони цвітуть для щастя, для радості і для добра, приносять у світ красу, ніжність, мовою квітів можна висловити свої почуття. А їх цвітіння починається з ранньої весни.

Весняні квіти викликають посмішку на обличчі, підіймають настрій, приносять з собою свято. Поступово наші ліси збіднюються на ці чудові дарунки природи, серед яких первоцвіт весняний, підсніжник  білосніжний, пролісок, мати-й-мачуха, сон-трава, конвалія, медунка, горицвіт весняний, білоцвіт весняний, ряст. Нині деякі види належать до категорії рідкісних і зникаючих рослин і занесені до Червоної книги – проліска , горицвіт весняний, первоцвіт дрібний.

Щовесни велика кількість червонокнижних і рідкісних первоцвітів гинуть від рук людини. А все тому, що дарують їх близьким, рідним та коханим. Доки буде попит на букетики підсніжників, пролісків,  горицвітів та інших провісників весни, доти будуть знищувати їх любителі набити гаманці за рахунок природи.

Всі вони потребують нашого захисту. Не знищуйте квіти! Квітка у вазі – полонянка, яка приречена на загибель. Хай лісові квіти тішать око, серце і душу всіх, хто прийде слідом за вами у ліс.

З метою залучення юних природолюбів до акції «Первоцвіт», національний природний парк «Хотинський» організовує конкурс інформаційних листівок «Збережемо первоцвіти». Конкурс триватиме з 10 лютого по 30 березня 2014 року та проводитиметься за двома номінаціями – дизайн та зміст. Роботи учасників конкурсу можуть бути виконані в будь-якому художньо-прикладному виконанні: малюнок (олівці, фарби), аплікація з паперу, тканини, інших природних матеріалів на цупкому папері, картоні форматом не меншим за формат А-4. Листівка повинна повністю відображати тему конкурсу та містити в собі агітаційну інформацію щодо важливості збереження ранньоквітучих рослин, на кожній роботі обов’язково має бути написана тема конкурсу “Збережемо первоцвіти”. На звороті листівки друкованими літерами вказати ім’я, прізвище, вік, повну поштову адресу виконавця, назву роботи, назву навчального закладу, контактний телефон. Адреса організатора конкурсу «Збережемо первоцвіти»: національний природний парк «Хотинський», вул. Олімпійська, 69, м. Хотин. Чекаємо на ваші роботи!

Крім цього, протягом екологічної акції «Первоцвіт» працівниками служби державної охорони національного природного парку «Хотинський» будуть здійснюватися рейди-перевірки на територіях де проростають квіти та в місцях їх можливого продажу. До речі, за незаконне зривання та продаж первоцвітів доведеться заплатити штраф в середньому 340,00-510,00 грн. та заплатити за кожну знищену квітку: за підсніжник – 9,00грн., шафран – 12,00грн.

 

Пам’ятайте, що первоцвіти занесені до Червоної книги України і те, що кожен покупець букетику стимулює браконьєрів знищувати квіти і в наступному році. Адже відомо, що попит народжує пропозицію. Легше відмовитися від букету первоцвітів, та замість цього подарувати троянди, чим знищити ті квіти, які давно вже потребують нашого збереження. Їх продаж та купівля заборонені.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

68 + = 75