Топ правил для уникнення придбання неякісних пестицидів
pestycydy-fals

Початок польових робіт у сільському господарстві завжди супроводжується сезонним збільшенням на ринку попиту та пропозиції засобів із захисту рослин. Часто при виборі пестицидів у сільгоспвиробників перевагою є не якість, а ціна, чим часто користуються шахраї.

На сьогодні в Україні близько 30% ЗЗР є фальсифікатом. Неякісні засоби захисту призводять до:

  • екологічних проблем (отруєння ґрунту неякісними продуктами);
  • зниження врожайності сільгоспкультур;
  • отруєння працівників.

Щоб уникнути придбання неякісних пестицидів, слід дотримуватись основних правил:

купуйте засоби захисту рослин лише в офіційних дистриб’юторів;

вимагайте супровідні документи (сертифікати відповідності та інші), які підтверджують якість засобів захисту рослин, вони мають супроводжуватись українською мовою;

при купівлі пестицидів звертайте особливу увагу на наявність інструкції до застосування, захисних елементів на упаковці, таких як голограми, захисні плівки, номер партії, спеціальні показники на кришці тощо. Оригінальну голограму неможливо зняти неушкодженою з упаковки;

ніколи не купуйте підозріло дешеві, прострочені препарати у пошкодженій упаковці або без етикеток, розфасовані у медичну тару.

Усі пестициди, що реалізовуються в Україні згідно з чинним законодавством, проходять обов’язкову державну реєстрацію, в ході якої їх перевіряють на відповідність загальноприйнятим санітарно-гігієнічним нормам і встановленим рівням екологічної безпеки та включені до «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні».

Тож, купувати ЗЗР і добрива необхідно лише в офіційних представників компаній-виробників, спеціалізованих магазинах.

Державний фітосанітарний інспектор

Ірина Мудра