У Сокирянах вода непридатна для вживання (ДОКУМЕНТИ). Оновлено.

Вчора, 6 липня,  о 17:00, відбулось екстрене  засідання районної комісії ТЕБ та НС за участю  начальника відділу санітарно-епідеміологічного нагляду, організації розслідувань спалахів Головного управління Держпродспоживслужби  в Чернівецькій області В’ячеслава Чернявського та заступника директора державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» Ірини Ковалевської.

Головний лікар Сокирянської ЦРЛ Олена Мельничук, звітуючи перед членами комісії зазначила, що пройшли стаціонарне лікування з гострими кишковими захворюваннями 57 хворих, 34 отримали медичну допомогу амбулаторно. З усіх хворих, які звертались з даним діагнозом, майже 90% жителі міста Сокиряни, додала Олена Іванівна.

Про невтішні результати досліджень проб води з Сокирянського водогону повідомила в.о. завідуючої Сокирянського районного відділу лабораторних досліджень Марина Колчева, адже за результатами лабораторних досліджень проб води, відібраних 4 липня з різних місць Сокирянського міського водогону, відхилення від «Гігієнічних вимог для питної води, призначеної для споживання людиною» за мікробіологічними показниками,  виявлені у 4-х пробах ( на контрольних точках  «Шипіт», ДНЗ «Барвінок». Гімназія та ресторан). Більше того, як зазначила пані Колчева, про негативну якість питної води неодноразово до цього повідомлялась міська рада, і їм було запропоновано замінити засоби  обеззаражування води та  встановити автоматичну систему хлорування, однак  всі вказівки були проігноровані владою Сокирянської ОТГ.

Підтвердив слова колег начальник відділу санітарно-епідеміологічного нагляду та організації розслідувань спалахів Головного управління Держпродспоживслужби  в Чернівецькій області В’ячеслав Чернявський. Він також повідомив, що впродовж двох днів на території Сокирянського району комплексно перевірятимуть усі можливі джерела захворювань спеціалісти Держпродспоживслужби, які за результамтами роботи представлять свої висновки. Однак? вже сьогодні впевнено можна сказати, зазначив пан Чернявський, що в Сокирянах фактично обеззараження води не проводиться.

Сокирянський міський голова Василь Равлик проінформував присутніх, що комунальним підприємством «Сокиряни – благоустрій» виконано всі приписані заходи – покошено траву, відремонтовано огорожу  та замінено замки, однак чи вплинуло це на якість води?  відповіти він не зміг

Голова Сокирянськох районної державної адміністрації Gетро Бескупський ознайомив членів комісії ТЕБ та НС з пропозиціями державної установи «Чернівецький обласний лабораторнbq центр МОЗ України», відповідно яких було прийнято рішення рекомендувати Сокирянській міській раді призупинини централізовану подачу води в місто Сокиряни з 7 липня 2017 року до стабілізації епідеміологічної ситуації, а також організувати в період відсутності централізованого водопостачання безперебійне забезпечення жителів міста Сокиряни привозною водою гарантованої якості.

Відтак, як діятиме в подальшому Сокирянська міська рада, достеменно невідомо. Ніяких листів до цього часу на адресу районної комісії не надходило, централізоване водопостачання фактично  непридатної для вживання  води продовжується.

ОНОВЛЕНО:

Які ж першочергові дії тих, хто має безпосереднє відношення до проблеми водопостачання у Сокирянах ? ТРО «Сокиряни» мала сподівання, що посадові особи міської ради хоча б принесуть вибачення перед громадою і хворими, що їх бездіяльність призвела до цієї надзвичайної ситуації… Проте міський голова спромігся… розмістити оголошення на своєму сайті, щоб вживати у місті кип’ячену воду. Ефективний захід !!!

Аудіозапис засідання Сокирянської районної комісії ТЕБ та НС 06.07.17р.