У Сокирянському ВПУ проведено Міжнародний день толерантності

Чи відомо вам, що довготерпеливий краще хороброго, і пануючий над собою самим ліпший від завойовника міста? Про це написано в притчах Соломонових, глава 16, вірш 32.

Міжнародний день терпимості (толерантності) був оголошений ЮНЕСКО в листопаді 1995 року з нагоди 50-річного ювілею цієї організації й відзначається щорічно 16 листопада як день толерантності, приурочивши до нього відповідні заходи, орієнтовані як на навчальні заклади, так і на широку громадськість.

Щороку у Сокирянському вищому професійному училищі проводиться Міжнародний день толерантності. Під керівництвом практичного психолога Пульбер А.І. та соціального педагога Хорошенюк С.В. цього року здобувачі освіти училища групи № 51 «Кухар; кондитер» (майстер в/н Затушевська О.П., класний керівник Урсатій В.А.) та групи № 24 «С» «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів; електрогазозварник; водій автотранспортних засобів категорії В, С1» (майстер в/н Мамавка О.В., класний керівник Черній Т.Б.) взяли активну участь в тренінгу «Виховання починається з тебе», який мав за мету виховання толерантності у молоді: ставлення до інших, їх думок та поглядів, поваги один до одного, поваги до людей іншої національності і які риси при цьому мають виявляти люди. Була проведена інформаційна хвилинка для учасників заходу, а також підготовлений наочний стенд. Діти підбирали слова – якості толерантної людини, які допомагають їм спілкуватися між собою. Здобувачі освіти із цікавістю заслухали інформацію та долучились до обговорення питання про типи толерантності за соціальними сферами її буття. На прикладі склянки з чистою водою психолог Алла Іванівна продемонструвала вплив поганих, необдуманих слів на людину. Учні висловлювали свої думки, припущення, дискутували, обговорюючи різні проблемні ситуації, пропонували шляхи їх вирішення. Світлана Василівна, соціальний педагог, ознайомила присутніх із основними рисами толерантної особистості та запропонувала пройти тестування на визначення рівня толерантності, зробити для себе певні висновки. Насамкінець, щоб поставити емоційну крапку на завершальному етапі тренінгу, учасникам було запропоновано передати м’яку іграшку, говорячи один одному компліменти, побажання чи слова подяки.

Проведений захід дав можливість ще раз переконатися, що у світі діють закони добра, терпимості, чесності, щирості, співпереживання та любові, а толерантність врятує світ.

У цей Міжнародний день терпимості давайте підтвердимо ідею про те, що різноманіття, втілене в думках, віруваннях та діях, є цінним даром, а не загрозою, і будемо прагнути до створення більш терпимих громад, в житті яких вкорениться цей основоположний ідеал.