У вісімдесяті роковини розстрілів у Бабиному Яру в місті Києві відбулися заходи щодо вшанування пам’яті загиблих.

Маховик смерті забрав упродовж 1941-1943 років життя близько 100 тисяч людей – євреїв, ромів, полонених червоноармійців, пацієнтів психіатричної лікарні, цивільних заручників, українських націоналістів і радянських партизанів, в’язнів Сирецького концтабору.
Бабин Яр – це всесвітньо відоме місце трагедії, що став символом Голокосту, найбільший інтернаціональний цвинтар в Україні. Тут в роки фашистської окупації України було розстріляно понад 100 тисяч мирних радянських громадян, військовополонених, підпільників, партизанів, заручників, членів ОУН, психічнохворих та ін.
Фашистські карателі знищували тут за національною належністю євреїв і ромів – жінок, людей похилого віку та дітей, за ідеологією – комуністів і комсомольців, а також тих, хто чимось не догодив владі «вищої раси».
28-29 вересня  у  Сокирянському вищому професійному училищі  відбулися пам’ятні заходи, приурочені  80-м  роковинам  трагедії у Бабиному Яру. Викладачем історії – Урсатою Вікторією був проведений  тематичний урок на тему:”80 років пам’яті: забуттю не підлягає” з учнями групи № 51 «Кухар; кондитер»  та  № 18″0″ «Офісний службовець; Адміністратор». Здобувачі освіти  № 19″0″ групи  переглянули  документальний  фільм  “Бабин Яр. Минуле і майбутнє”.
Викладачем  історії –  Михайлевською Ганною Борисівною було організовано:
–  Перегляд стрічки «Бабин яр. Контекст» (2021 року, режисера Сергія Лозниці, знятий у ко-продукції Нідерландів та України);

– Проведення загальноучилищного веб- квесту «Бабин Яр – місце забуття і місце пам’яті» в навчальних вайбер-групах;

З учнями групи №22 «М»  та №23 «М»  створено виставку архівних матеріалів, організовано флешмоб.  Кожен урок, що проводився в кабінеті, розпочинався з короткої історичної довідки, презентації Освітньої платформи «Червона точка пам’яті», символічного запалення пам’ятних вогників та  хвилини мовчання, щодо вшанування пам’яті Жертв Бабиного Яру.

Бібліотекарем закладу – Солодкою Вікторією Олександрівною була оформлена фото-виставка, приурочена 80-м роковинам трагедії у Бабиному Яру.