У вишиванці – доля народу

15 травня 2014 року в Шебутинецькій  загальноосвітній школі вперше відзначили День вишиванки.  Він проводився в рамках Всеукраїнського «маршу за єдність».

У вступному слові директор школи Галак О.В. зазначила, що цього року День вишиванки згуртований довкола сім’ї, сімейних цінностей, формування патріотичних почуттів у молодого покоління. Якби в кожній сім’ї діти змалечку привчалися до рідного слова, української пісні, дотримувалися звичаїв і обрядів, одягали в свята вишиванки – сьогодні наш народ  був би згуртованим, сильним, національно свідомим,  і ніякий зовнішній ворог не зміг би йому причинити зло.

Виступаючи перед шкільною громадою,  вчитель історії Якубина С.І. розповів про традицію  відзначення Дня вишиванки:  свято зародилося у 2008 році  на факультеті історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича. Все починалося зі звичайної університетської  аудиторії, де студенти однієї з груп істфаку вирішили  поступово відроджувати народні традиції і започаткувати  святкування Дня вишиванки.  Ця ідея  згодом охопила всі факультети  університету й  інші навчальні заклади м.Чернівці  та поступово  розродилася до всеукраїнських масштабів.

Учні й вчителі, які зібрались цього дня на шкільному подвір’ї , із піднесенням виконали пісню В.Івасюка «Червона рута», з якої колись студенти-історики починали відзначення Дня вишиванки,  та Державний гімн України,  співаючи який з трепетом тримали руку на серці, адже  всі вони вірять у кращу долю рідної землі, у її розвиток  і  процвітання.

Кожен учасник заходу, безперечно, зрозумів, що вишиванка – це той генетичний код, розгадавши який краще розумієш минуле,  вільно орієнтуєшся у сьогоденні та з впевненістю крокуєш у майбутнє.

 

Вчитель математики

ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Шебутинці

Рябий С.І.

DSC_0195 DSC_0197 DSC_0199 DSC_0202 DSC05009 DSC05017 DSC05025

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 + 7 =