Угода з совістю, чи продовження сліпого потурання амбіціям мера і його команди? Чи готові депутати Сокирянської міської ради почути людей і здоровий глузд?
ACzze_viber_2020-09-08_18-24-29

Сокирянський район – серед лідерів позитивних та актуальних змін. Розбудова та процвітання нашого краю завжди були у пріоритеті органів районної влади, представників місцевого самоврядування. Працьовиті та мудрі люди роками вкладали свої сили, щоб наша Сокирянщина стала неперевершеною, яскравою перлиною не тільки Бессарабії, а й Чернівеччини та всієї України. З року в рік розбудовується інфраструктура сіл та районного центру. Школи, дитячі садочки,  амбулаторії, лікарня, якій немає аналогів серед районних медзакладів держави, спортивні об’єкти, будівлі різноманітних соціальних установ, неперевершений освітньо-мистецький центр у Сокирянах – це титанічна праця поколінь – жителів нашого району! А «антинародні обранці» Сокирянської міської ради тепер готові відректися від людського надбання, перекреслити зроблене та здобуте, віддати все у розпорядження новоствореного укрупненого району. І ці абсурдні рішення знову підносять під соусом «діємо виключно у рамках закону…» А де ж рамки совісті, відповідальності, мудрості та далекоглядності?     

Ще місяць тому Сокирянська районна рада направила лист міській раді із пропозицією прийняти у власність об’єднаної територіальної громади об’єкти нерухомого майна, які наразі належать районному представницькому органу місцевого самоврядування. Пропозиція цілком зрозуміла та логічна, адже постановою Верховної Ради України Сокирянський район ліквідовано, а майже всі села Сокирянщини приєднані до міської об’єднаної територіальної громади.

Варто зазначити, що серед об’єктів нерухомого майна – будівлі шкіл, дитячих садочків, оздоровчих таборів, районної лікарні, закладів позашкілля, територіального центру соціального обслуговування, реабілітації, геріатричного стаціонарного відділення, закладів культури тощо. Тобто, всі ті установи, якими постійно користуються жителі краю і чиїми силами вони були збудовані та функціонували і  розвивалися.

У відповідь на цей лист-пропозицію, місяць обмірковуючи, що відповісти, Сокирянська міська рада  у вже звичній їй манері  відхиляє будь-які кроки до співпраці, посилаючись на шаблонну відповідь – гроші на ці установи в міському бюджеті не передбачені, законом це, нібито, не визначено, та й взагалі, гори воно все вогнем (авт.), хай переходить у власність Дністровського району.

І тут виникає просте, але, мабуть, єдино вірне запитання: чи мають право чиновники, яких у м’які крісла влади посадили люди, так нікчемно та холоднокровно гребувати всім тим майном, яке належить громаді,  – десяткам тисяч жителів Сокирянського району?

До речі, це актуальне та нагальне питання хотіли розглянути та конструктивно обговорити на нещодавній сесії Сокирянської районної ради. Для цього на засідання запросили всіх депутатів Сокирянської міської ради. Із 18-ти обранців ОТГ готовим до діалогу виявився тільки… один – Мєх Леонід Іванович. Як назвати решту? Може, «підспівалами», які, навіть, наприкінці каденції не готові знайти у собі сили думати самостійно і логічно? Чи, може, така відстороненість пов’язана з тим, що на розгляд депутатів міськради ця пропозиція і не виносилася? Адже у листі-відповіді, підписаному Равликом, йдеться про те, що це питання розглядав виконком. Напевне, варто нагадати тим, хто «діє виключно у рамках закону…», що передача об’єктів комунальної власності – це повноваження депутатського корпусу органу місцевого самоврядування.

Щодо коштів на утримання цих об’єктів, які пропонується передати у власність громади,  теж є уточнення. Бюджетний рік завершиться 1 січня 2021 року. У районному кошторисі уже передбачені асигнування на ці установи. Тож мови про те, що міській раді доведеться вишукувати додаткові ресурси,  не йдеться. Ви спочатку розберіться із тими багатомільйонними заборгованостями, які маєте реально, а не продовжуйте заривати далі сотні тисяч у багатостраждальну вулицю Поповича, яку ремонтуєте-ремонтуєте, а толку так і не видно, чи у шкільний спортивний майданчик, де роками височіють рови, як німі свідки вашої бездіяльності… Бо складається враження, ніби, маєте задачу – до 1 листопада «вишкребти» все, до копійки…

Тож вчергове звертаємося до депутатів Сокирянської міської ради! Незабаром місцеві вибори… Можливо, хтось з вас  балотується у мери, чи депутати якоїсь з рад, не проґавте шанс «піднятися» в очах виборців. А для когось – це, напевне, остання каденція… Маєте можливість піти на відпочинок з чистою совістю. Змусьте вже, нарешті, ту «верхівку» почути людей! Це майно – їх власність, здобута важкою, десятилітньою працею!