Увага! Пожежонебезпечний період!

Пожежонебезпечний період

 

Теплі погодні умови сприяють відпочинку на природі, більшість громадян їдуть до лісу. На жаль, на відпочинку люди забувають про правила поведінки, спричиняючи пожежі. Щорічно в державі реєструються, в залежності від гідрометеорологічних умов, у середньому від 2,5 до 7,5 тисячі лісових пожеж, які завдають непоправної шкоди навколишньому середовищу і великих збитків народному господарству. Поведінка людей, які відпочивають на природі, викликає серйозне занепокоєння.

З настанням тепла на території України, а зокрема на Буковині, настає пожежонебезпечний період, який триває аж до жовтня. Рівень пожеж в цей час значно зростає. Цьому сприяє наявність великої кількості сухої минулорічної рослинності, невеликої кількості опадів та пониження відносної вологості повітря, що призводить до інтенсивного підсихання горючих матеріалів, які здатні займатися від незначних джерел запалювання.

Територія Сокирянського району вкрита густою сіткою лісів. А лісові масиви, як відомо, відносяться до середнього і високого ступенів пожежної небезпеки. Пожежі у лісах можуть швидко розвиватися і, як правило, досягають таких масштабів, що для їх гасіння необхідно залучати значну кількість сил і засобів.

 

Шановні мешканці Сокирянського району!

 

Перебуваючи в лісовій та парковій зонах на відпочинку, не забувайте про дотримання вимог пожежної безпеки! Пам’ятайте: джерелом пожежі в лісі є необережно кинутий сірник або недопалок. Виберіть місце для багаття та обладнайте його. Ніколи не залишайте вогнище без догляду. Непогашений вогонь може стати причиною лісової пожежі. Також є небезпечною просякнута мастилом, бензином, гасом чи іншою речовиною ганчірка. Пожежу може спричинити навіть заправка паливного баку машини при працюючому двигуні. А залишена на сонячній галявині пляшка чи уламок скла, фокусуючи сонячне проміння, здатні спрацювати як запалювальні лінзи. Це досить часто призводить до самозагорання лісових масивів.

Сокирянський районний відділ Управління ДСНС України у Чернівецькій області  закликає Вас неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки під час відпочинку на природі, особливо в лісових зонах. Бережіть “зелені легені” планети від пожеж!

Начальник  Сокирянського районного відділу

Управління ДСНС у Чернівецькій  області

майор   служби цивільного захисту

С.М. Селезньов