Відбулось засідання адміністративної комісії при виконавчому комітету міської ради

22 грудня, під головуванням першого заступника міського голови Івана Гангала, за участю секретаря міської ради Любові Степаненко, відбулось засідання адміністративної комісії при виконавчому комітеті Сокирянської міської ради.

На розгляд комісії було винесено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою населених пунктів», вчинене жителем міста Сокиряни, який самовільно здійснив видалення зелених насаджень, що проростали на землях комунальної власності.

Зелені насадження є елементом об’єктів благоустрою населеного пункту,  порядок їхнього утримання регулюється Законом України «Про благоустрій населених пунктів».

Законодавством передбачені випадки видалення зелених насаджень. Зокрема, зелені насадження видаляються у разі: знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самосійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більш як 5 сантиметрів; ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту; відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, що затіняється деревами; проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі, на трансформаторній підстанції і розподільному пункті системи енергопостачання, мережі водо-, теплопостачання та водовідведення, телекомунікаційній і кабельній електромережі; досягнення деревом вікової межі; ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації.        Видалення зелених насаджень може здійснюватися лише після отримання ордеру, який посвідчує право на проведення таких робіт. Документ видається виконавчим комітетом міської ради.

Варто зазначити, що відповідно до ст. 152 КУпАП, порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб`єктів підприємницької діяльності – від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Закликаємо громадян відповідально ставитись до вимог чинного законодавства, адже його норми продовжують діяти і у воєнний час.